VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Televizní vysílání v Náchodě s otazníky

Náchod – Kolem výběrového řízení na provozování městského televizního vysílání v Náchodě, které město v minulém měsíci vypsalo, se nyní vyrojila spousta otazníků a nejasností.

23.3.2011
SDÍLEJ:

Zastupitelé města Náchoda na svém minulém jednání řešili mimo jiné i výběrové řízení na provozovatele městského televizního zpravodajství.Foto: Videovize.info

Zpravodajství z dění ve městě a okolí dosud zajišťovala TV Náchod, s.r.o. v čele s ředitelkou Jitkou Štěpánkovou. Nejen ji, ale i další potenciální zájemce o provozování městského televizního zpravodajství velice překvapilo jak samotné výběrové řízení, tak zejména jeho podmínky – ty především.
„Vysílání pro Náchod zajišťujeme již 16 let a nikdy nám nebylo nic vytknuto, spíš naopak. Děláme levně, máme na svém kontě sto pořadů odvysílaných Českou televizí, získali jsme desítky různých ocenění za zpravodajství, publicistiku a dokumentární filmy. Z naší dlouholeté praxe víme, co každotýdenní výroba půlhodinového pořadu obnáší, a to časově, fyzicky i finančně,“ řekla Jitka Štěpánková a pokračovala: „Překvapilo nás, že bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele televizního vysílání pro Náchod, ale na to má městský úřad právo. Šokující však byly podmínky výběrového řízení a přiložené smlouvy s dodatkem, že zadavatel nepřipouští žádné variantní řešení,“ uvedla Štěpánková s tím, že výběrového řízení se nezúčastnili, jelikož podmínky přiložené smlouvy byly podle jejich názoru diskriminující.

Jak ředitelka Štěpánková dodala, diskriminující jim připadl zejména bod s názvem „O výběru jednotlivých reportáží rozhoduje výhradně objednatel.“ „Také sankce, které jsou ve smlouvě uvedeny, jsou pro nás nepřijatelné. Domníváme se, že podepsáním smlouvy bychom nemohli naplňovat zákon o rozhlasovém a televizním vysílání,“ zakončila Štěpánková.

V zadání byly podle Horáka nejasnosti

Podobného názoru je také Jiří Horák, majitel firmy Videovize.info, který měl v plánu se do výběrového řízení přihlásit. „Poté, co mi byla prostřednictvím kurýra doručena výzva k podání nabídky na plnění veřejné zakázky Městské televizní vysílání Náchod jsem se snažil zadání porozumět. To se mi bohužel nepodařilo. Zadání obsahovalo podle mého názoru velké množství nejasností a chyb, bez jejichž vysvětlení a napravení jsem nebyl schopen se odpovědně do výběrového řízení přihlásit,“ uvedl Jiří Horák.

Jak dodal, sepsal proto text dopisu, ve kterém žádal o poskytnutí doplňujících informací. Dopis odeslal kontaktní osobě „Výzvy“, místostarostce Náchoda Drahomíře Benešové.

„V dopise jsem paní místostarostce položil řadu konkrétních otázek,“ upřesnil Horák s tím, že teprve na základě odpovědi by se mohl odpovědně rozhodnout, zda bude na „Výzvu“ reagovat či nikoliv. „Čekal jsem na odpověď, avšak marně. Bohužel jsem žádnou odpověď nedostal, proto jsem se rozhodl paní místostarostku kontaktovat telefonicky,“ uvedl Horák a dodal, že v několika případech nebyl hovor ze strany místostarostky přijat, v jednom případě byl dokonce odmítnut. „Teprve po několika dnech, bylo to přesně čtyři dny do termínu podání nabídky, mi zavolala zpět s odůvodněním, že moje číslo nemá uložené ve svém mobilu a proto nevěděla kdo jí volá,“ řekl Horák, který tehdy začal rychle připravovat reportáže potřebné k výběrovému řízení, neboť čas běžel a termín byl již nebezpečně blízko. „Ve dvacetistupňových mrazech jsem natočil několik zkušebních reportáží a stále jsem čekal na odpověď místostarostky, která však nepřicházela,“ dodal majitel Videovize.info.

Jiří Horák se nakonec rozhodl, že bez znalostí podrobností se výběrového řízení nezúčastní. Z radnice mu totiž žádná odpověď nedorazila. „Podmínky, tak jak byly zadány „Výzvou“, byly nesplnitelné. Nemohu přeci odpovědně souhlasit s tím, že něco budu plnit, když nevím, co to je!“ tvrdí Horák.
Jak vše zdánlivě dopadlo? Do výběrového řízení se přihlásil pouze jeden uchazeč, a to společnost New Creative, s.r.o. Rozhodování o vítězi výběrového řízení bylo tedy snadné.

„Do výběrového řízení jsme se přihlásili, neboť jsme si byli jisti, že vypsané podmínky jsou pro nás splnitelné. Věříme v kvalitu, kterou předkládáme. Uspěli jsme a čekali na potvrzení výsledku, abychom uzavřeli veškeré potřebné smlouvy, a také, abychom stihli termín, který byl městem požadován – to jest začátek dubna,“ řekl nám Zdeněk Balcar ze společnosti New Creative, s.r.o. Jak dodal, podmínky výběrového řízení se mu diskriminující nezdály.
Tím ale celá záležitost zdaleka neskončila. Celá kauza se následně řešila na zastupitelstvu města, kde v souvislosti s vypsaným výběrovým řízením na provozovatele městského televizního vysílání vznikla vášnivá debata.

O rozruch se postaral starosta Jan Birke, který informoval o dopise náchodských podnikatelů. „Vedení některých podniků mi píše, že pokud se změní provozovatel městského televizního vysílání, přestanou tito podnikatelé město Náchod podporovat,“ řekl Jan Birke.

Starosta na závěr diskuze prohlásil, že předá celou záležitost k posouzení právnímu zástupci města. Předevčírem město obdrželo stanovisko právníka Josefa Svobody, který doporučil diskutované výběrové řízení zrušit a následně vypsat nové.

Také právník shledal chyby

Jaké nedostatky právník shledal? „Šlo o technické, respektive procesní nedostatky, jeden z oslovených účastníků neobdržel odpovědi na své dotazy před skončením lhůty na podávání přihlášek,“ uvedla včera Nina Adlof, mluvčí Náchoda. Jak dodala, jednalo se o technické pochybení nikoli prý úmyslné. „Žádné diskriminační podmínky nevznikly, po obsahové stránce bylo výběrové řízení v pořádku, o dalším vývoji bude jednat rada města,“ upřesnila tisková mluvčí Adlof.

TV vysílání chtějí za každou cenu

„Pokud bude vypsáno nové výběrové řízení, opět se přihlásíme. Věříme v kvalitu, kterou předkládáme. I pokud bychom nevyhráli, televizní vysílání budeme provozovat tak jako tak – v každém případě. Budeme vyrábět zpravodajství, které se bude týkat Náchoda, zpráv z radnice, tiskových zpráv a podobných věcí,“ řekl včera Deníku Zdeněk Balcar ze společnosti New Creative, s.r.o., s tím, že mají toto zpravodajství v úmyslu financovat z vlastních prostředků.

Kdo bude provozovat městské televizní vysílání, k němuž se váže zhruba 600tisícová dotace od Města Náchoda, není v tuto chvíli jasné. „Vůbec nevím, jak to dopadne. bude záležet i na radě, jak rozhodne. Klidně se ale může stát, že nebude vypsáno žádné výběrové řízení a z těchto peněz nakonec postavíme třeba dětské hřiště nebo parkoviště,“ uvedl náchodský starosta Jan Birke.

Autor: Věra Sýkorová

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Strojírenští technici 16 090 Kč

Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin ÚPRAVÁŘ/-KA - suš. Bruckner osádka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16090 kč, mzda max. 17090 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok), poté přechod na dobu neurčitou. , Hrubá měsíční mzda: od 14.690,- Kč do 15.690,- Kč + 1.400,- Kč příplatek za směny (třísměnný provoz)., Požadavky: pracovitost, svědomitost., Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, dovolená navíc, příspěvek na důchodové nebo životní pojištění., Kontakt - paní Jakešová Barbora, tel.: 491 502 136, e-mail: barbora.jakesova@veba.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Veba, textilní závody a.s. - olivětín, třída Soukenická, č.p. 48, 550 01 Broumov 1. Informace: Barbora Jakešová, +420 491 502 136.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 23 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel AUTOMECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek, jednosměnný provoz. Nástup možný ihned., Kontakt - p. Švorc Petr, tel.: 777 112 131 (od 08:00 hod. do 20:00 hod.) nebo osobně na adrese provozovny Běloveská 2042, Náchod, od 08:00 hod. do 16:00 hod.. Pracoviště: Autoservis švorc s.r.o., Běloveská, č.p. 2042, 547 01 Náchod 1. Informace: Petr Švorc, +420 777 112 131(od08:00hod.do20:00hod.).

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov POMOCNÝ/-Á STAVEBNÍ DĚLNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, jednosměnný provoz., Znalost ukrajinštiny výhodou., Bližší informace podá p. Trojtl, tel.: 491 481 298; e-mail: osobni@alien.cz (preferovaný způsob kontaktování e-mailem)., Místo výkonu práce: Kudrnáčova 533, 549 31 Hronov.. Pracoviště: Alien technik s.r.o. - pracoviště, Kudrnáčova, č.p. 533, 549 31 Hronov 1. Informace: Jaroslav Trojtl, +420 491 481 298.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 110 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků OPERÁTOR/-KA SKLADU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (do 30.9.2018) s možností prodloužení. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. , Praxe výhodou., Kontakt - paní Martinková Lenka, tel.: 491 403 113, e-mail: eltn@eltn.cz (zaslání životopisu) nebo osobně na provozovně.. Pracoviště: Nový elton a.s., Náchodská, č.p. 2104, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Lenka Martinková, +420 491 403 113.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LADA KŘÍŽOVÁ s pomocníky uklízí následky havárie vodovodního potrubí. Prasklo zhruba 130 metrů od Dřevěnky a valící se voda si to zamířila přímo do výčepu.
5

Voda z prasklého potrubí zaplavila Dřevěnku

Nemoc. Ilustrační foto.

Epidemie chřipkových onemocnění zvolna ustupuje

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Sídliště Spořilov se probudilo do rána bez vody

Broumov - Havárie na vodovodním řadu připravila dnes ráno nepříjemné probuzení více než tisícovce obyvatel sídliště Spořilov. Ranní hygiena se změnila v marné otáčení kohoutkem a místo proudu vody tekl jen slabý čůrek.

Nervozita ve Vebě: Stovky lidí čekaly netrpělivě na výplatu

Broumov - Jaké to je, okusily nyní na vlastní kůži stovky zaměstnanců broumovské textilky Veba, kterým v pondělí 12. března nepřistála na účtech únorová výplata.

Do Úpy spadla žena, ráno ji našli utopenou

Česká Skalice - Několik policejních hlídek, společně s dalšími složkami IZS, pátralo po 42leté ženě, která ve čtvrtek večer spadla do řeky Úpy poblíž Muzea Boženy Němcové. Při nočním pátrání se člunem v řece ani podél břehů však ženu nenalezli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT