VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Terminál bude stát do konce června

Náchod - Do Náchoda sice jezdí jen občas, ale na nové autobusové nádraží, které se zde v současné době staví, se Vladislav Jirounek z Nového Hrádku už těší.

15.5.2014
SDÍLEJ:

STAVBA nového terminálu je v plném proudu. Pokrok je vidět každým dnem.Foto: DENÍK/ Regina Hellová

„Tam bude velká výhoda, že bude kryté, hlavně když bude pršet," říká muž, který včera čekal na spoj na provizorním stanovišti autobusů v Raisově ulici za viaduktem, poblíž okresního soudu. „Přemístění autobusového nádraží mně nevadí. Dá se to vydržet. Odsud to je ještě blíž do centra," dodal muž.

Jak bude autobusové nádraží nakonec vypadat, na to už je zvědavá Hana Reková z Mezilesí u Nového Města nad Metují. „Bude tam určitě lepší prostředí," říká. Na provizorním autobusovém nádraží jí vadí, že tam třeba není ani jedna lavička. „Starší lidé si nemohou sednout, když čekají na autobus. Určitě v Náchodě alespoň dvě lavičky někde zbytečně leží," dodává.

Autobusové zastávky v Raisově ulici i nadále fungují pro všechny směry autobusových linek, s výjimkou směru na Červený Kostelec. „Stanoviště pro tyto linky jsou umístěna v ulici Za Teplárnou," uvedla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Nový terminál má stát do konce června. Jeho výstavba probíhá podle radnice dle stanoveného harmonogramu. Dokončuje se montáž ocelové konstrukce nad odjezdovými stáními. Konstrukce je kotvena do už provedené železobetonové desky na sloupech. Pod přístřeškem odjezdových stání se budují zpevněné plochy. Stání pro autobusy budou ze žulové dlažby, komunikace se živičným povrchem, chodníky ze zámkové dlažby.

Následně budou probíhat práce na příjezdových stáních. V současné době se do bednění přístřešku provádí montáž výztuže a vše bude v nejbližší době připraveno pro betonáž zastřešení. Dále bude následovat montáž ocelové konstrukce, stejně jako u stání odjezdových. Na obou přístřešcích bude následně provedeno „zasklení" střechy.

„Celá stavba nového autobusového terminálu musí probíhat koordinovaně s úpravou kruhové křižovatky u Itálie, kde už bylo dokončeno napojení dešťové kanalizace a většina podzemních sítí. Na takto rozsáhlé stavbě je třeba ještě vykonat spoustu dílčích a postupně navazujících úkonů tak, aby práce a dodávky směřovaly v dohodnutých termínech k dokončení. Vzhledem k tomu, jak dílo každým dnem roste podrukama dodavatele, věříme, že bude tato stavba zdárně dokončena a předána v dohodnutém termínu," uvedl starosta Jan Birke.

Kromě samotné stavby bude upraven i park před ní. Na úpravu vlakového nádraží se čeká.

Autor: Jiří Mach, Pavel Bednář

15.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení