Spolu s rodiči Veronikou a Jiřím Dusílkovými a také s téměř sedmiletou sestřičkou Michalkou má domov v Dobrušce.

Kristýnka se narodila o pár dní dříve, termín porodu měla maminka stanoven na 19. prosinec.

„Vůbec jsem to nečekala, ani jsem nevěděla, že se očekává narození tisícího miminka. Mám radost, že je to právě naše Kristýnka,“ řekla Deníku šťastná maminka Veronika. „Náchodskou porodnici jsem si vybrala proto, že jsem chtěla, aby Kristýnce pomohl na svět můj gynekolog pan Tošovský, který mi prováděl císařský řez. Také jsem chtěla trochu nadstandardu pro sebe i pro miminko,“ uvedla včera maminka.

Na Kristýnku se těší především sestra Michalka, která chodí do první třídy základní školy. „Bude to taková malá chůva,“ podotkla maminka.

Tisícímu miminku přišlo pogratulovat vedení nemocnice v čele s ředitelem Miroslavem Vávrou a hlavní sestrou nemocnice Renatou Duškovou.

„Letošní 1000. jubilantka přišla na svět zhruba o tři týdny později než tisící miminko v roce 2009. Od otevření nově zrekonstruované porodnice v dubnu roku 2007 počet porodů vždy výrazně přesáhne hranici 1000. Zatímco například v roce 2000 se narodilo 514 dětí, letos počet dětí pravděpodobně dosáhne čísla kolem 1100,“ prozradil Lukáš Holub, tiskový mluvčí.

Dobrá zpráva z náchodské porodnice: Letos se nám narodilo už tisíc dětí!

Kapacita porodnice bývá často plně obsazena, ale nastávající maminky se zatím do porodnice předem hlásit nemusí. „Snažíme se vždy najít taková řešení, aby i v případě nestandardních situací byla zajištěna plná kvalita péče,“ říká ředitel Vávra.

„Jsem rád, že maminky do naší porodnice s důvěrou přicházejí v takto rekordním počtu a že díky kvalitnímu týmu zaměstnanců gynekologicko-porodnického a dětského oddělení se daří udržet vysoký standard péče o dítě i o matku,“ vyjadřuje podporu ředitel nemocnice Miroslav Vávra.

Jak uvedl tiskový mluvčí náchodské nemocnice Lukáš Holub, současný tzv. babyboom, který Česká republika prožívá, bude s největší pravděpodobností upadat. „Jsme zvědavi, jestli i v příštím roce oslavíme v náchodské porodnici narození tisícího miminka,“ zakončil Holub.

Kristýnka Dusílková a její maminka přijaly četné gratulace. „Přeji vám i dcerce všechno nejlepší, aby vám Kristýnka přinášela jenom radost,“ popřál novorozené holčičce a její mamince ředitel nemocnice Miroslav Vávra.