Ten povozí po krásách Policka nejen ty, jež pro pěší výlety již nemají dostatek sil, ale i ostatní zájemce všech věkových kategorií. Nejinak tomu bylo také uplynulou sobotu, kdy se Toulavý autobus vydal z města pod Ostaší na svou další pouť.


Jeho první jízda již tradičně patřila obyvatelům polického Domu s pečovatelskou službou Javor, klientům Domova důchodců a seniorům z ulic Ostašská, Na Sibiři, Pod Klůčkem a Horní. Ty, kteří výletu neodolali, vyvezl autobus na stolovou horu Ostaš i na Hvězdu. Lidé dopravním prostředkem zavítali dále na Slavný a prohlédli si i krásnou přírodu v Bělém, v Machově, v Machovské Lhotě či ve Velkých Petrovicích. Řidič neopomněl stejně jako každý rok zajet také do Maršova a do Žďáru nad Metují. Po seniorech přišli na řadu i další zájemci o vyjížďku, pro něž byl autobus připraven k nástupu hned ve třech časových termínech.


Náchodská dopravní společnost všechny výpravy opět plně sponzorovala. Účastníci však tentokrát zaplatili symbolické jízdné ve výši 20 korun, které poputuje na opravu městské kapličky na Splachově.


Po vzpomínku na pěkný výlet si pak každý odnesl domů záložku s fotografií této kapličky a s razítkem Toulavého autobusu.(Zuzana Kubečková)