Ti nejodvážnější se mohou vydat na dobrodružnou cestu za tajemstvím josefovského podzemí, kde je budou provázet postavy z dávné minulosti a dokonce si i vyzkouší mnohé z dovedností, které musel každý voják sloužící v pevnosti umět.

„Nejen pro ty, kteří se s Toulavým baťohem ještě nesetkali, zde budou také k dispozici pracovní sešity plné doplňovaček a kvízů a ilustrované mapy Kladského pomezí, které slouží zároveň i jako podklad pro naší cestovatelskou hru spočívající ve sběru samolepek. Díky ní Toulavý baťoh provede celým regionem. A začít mohou zájemci rovnou v pevnosti, kde dostanou první malovanou samolepku s josefovskými vojáky," sdělila Eva Řemínková za pořádající společnost Branka.

Cestovatelská hra Toulavý baťoh

Cestovatelská hra Toulavého baťohu sklízí podle ní úspěchy už druhou sezonu. A jak si prozatím vede? „Oproti loňskému roku byla letos pro soutěžící připravena inovovaná ilustrovaná mapa, díky ní se mohli návštěvníci nechat inspirovat některým z tipů na výlet. Rozšířen byl i počet odběrných míst, a tak jsou samolepky k vyzvednutí na celkem 25 odběrných místech regionu. Prozatím bylo letos vydáno okolo 3 000 samolepek všech druhů a rozdalo se více jak 100 odměn v podobě létajících talířů. Sezona však ještě nekončí a tak je možno se stále zapojit do této soutěže. Podrobná pravidla a ucelený přehled výdejních míst je například na stránkách www.toulavybatoh.cz," dodala Eva Řemínková.

Akci v Josefově pořádá destinační společnost Branka ve spolupráci s organizační složkou Města Jaroměř-Pevností Josefov.

Branka byla založena v roce 1997 jako Nadace Branka. Vzhledem k omezeným možnostem členství a formy činnosti byla v roce 2000 nadace transformována na subjekty Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí a Branka, obecně prospěšná společnost. Posláním společnosti Branka je rozvoj cestovního ruchu v turistické oblasti Kladské pomezí.