Přihlášení nových závodníků a výdej startovních čísel již elektronicky přihlášených závodníků se uskutečnil dnes od 13 do 18 hodin a bude pokračovat zítra od 7.30 do 9.45 hod. ve sportovní hale SK Náchod (dříve Rubeny).

„Všichni závodníci budou v sobotu ráno převezeni autobusy z Náchoda z parkoviště před sportovní halou SK Náchod na místo startu od 8:45 do 10:10 hodin,“ říká Jaroslav Rufer z organizačního výboru závodu.

Součástí běžeckého dne jsou i dětské běžecké závody s názvem „Od radnice k radnici“. Ty startují v sobotu ráno v 8:30 hodin na náměstí TGM v Náchodě. Silniční běh Hronov - Náchod.

V Náchodě si vítr pohrál se střechou.
V Broumově spadl strom na člověka, bez proudu je v kraji 470 domácností

Ve 12.30 hodin proběhne před radnicí v Náchodě slavnostní vyhlášení výsledků běhu a předání cen od zástupců měst Hronova a Náchoda.

Řidiči se musí připravit na omezení

Tradiční běžecký závod Hronov – Náchod omezí na nezbytnou dobu dopravu na silnici II/303 mezi Hronovem a Náchodem. Průjezd přes hronovské náměstí bude uzavřen již v 10:50 a doprava bude odkláněna hlídkami Policie ČR a Městské policie Hronov přes silnici II/567 a místní komunikaci (MK) Padolí. "Řidičům doporučujeme, aby se 23. 10. mezi 11:00 a 13:00 Náchodu úplně vyhnuli a pro svoji cestu zvolili jinou trasu do Hronova, např. přes Kramolnu a Červený Kostelec," doporučuje mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Trasa závodu povede z náměstí v Hronově po silnici II/303 přes Velké Poříčí, Malé Poříčí do Náchoda (ul. Broumovská, Kladská) na okružní křižovatku „U Itálie“ a dále ulicemi Kamenice a Palackého na Masarykovo náměstí, kde bude cíl.

V anketě na jméno ubourané skály se sešlo několik desítek návrhů. Zvítězila Pána rána odkazující na Pánovu cestu, u níž skála stojí.
Ubouraná skála má jméno – zvítězila Pánarána před Otesánkem a Němým

Závod bude veden za běžného provozu a na křižovatkách budou dopravu usměrňovat hlídky PČR, MP Hronov a MP Náchod a pořadatelé v reflexních vestách. Žádáme řidiče, aby dbali jejich pokynů, chovali se ohleduplně, a mezi závodníky nevjížděli.

Při průběhu běžců bude značně omezen průjezd okružní křižovatkou „U Itálie“. Tu i sousední okružní křižovatku „U Čedoku“ budou řídit hlídky Policie ČR.