Sváteční atmosféru tam navodila prodejní Tradiční řemeslná výstava hrnčířky Petry Bláhové a módní návrhářky Kateřiny Hornychové, která navázala na sedmnáctiletou tradici výstav ve sklepeních ratibořického zámku. Obě autorky svoje práce nabízejí také v obchodu Krása – česká móda a řemesla v Hradci Králové, který výstavu zastřešil.

„Oslovily jsme i další řemeslníky, jejichž práci tady také prezentujeme. Letos jsme se navíc spojily s Evou Záhrobskou, která napsala úžasnou knihu Cesty za oceán. V rámci vernisáže jsme představily i tuto knížku,“ uvedla hrnčířka Petra Bláhová.

Velikonoční i jiné dekorace, keramika, ale i praktické předměty – jako šaty, trička, kabelky, módní doplňky či bižuterie – to vše bylo o prodlouženém velikonočním víkendu k vidění na zámku v Novém Městě nad Metují.Zdroj: Irena Voříšková

Eva Záhrobská společně s manželem v roce 2011 procestovala dvanáct zemí od Salvadoru po Patagonii na jihu Argentiny. V Ekvádoru, Peru a Bolívii naprosto propadla barvám místních látek a šperků. Po návratu domů na mateřské s prvním synem spustila e-shop Latamer.cz, protože si chtěla barevnými látkami vyzdobit dům, ale ty se nedaly se v České republice koupit. Proto se rozhodla je sama dovážet. Když povyrostl její druhý syn, začali do Střední Ameriky cestovat všichni čtyři.

Farma Wenet příchod jara a Velikonoc oslavila společně s dětmi a novými mláďátky, která se zde už letos narodila.
OBRAZEM: Na Farmě Wenet vítali jaro i Velikonoce, za zvířátky můžete i dnes

Záhrobská přivezla na novoměstský zámek i další zajímavost, a to skleněné kolibříky, které prý přinášejí štěstí, harmonii a optimismus. Kolibřík, jeden z nejmenších ptáčků na světě, má schopnost létat ve všech směrech, zastavit se na místě a jeho křídla opisují číslici osm – symbol nekonečna. Indiáni věří, že kolibřík jako posel radosti má za úkol nám ukázat jak přijmout svou minulost, nelitovat svých chyb, ale brát je jako zkušenost.

Zdroj: Irena Voříšková