Na jedenáct a půl kilometrů dlouhou trať vyběhl s plným nasazením vítěz předešlých ročníků běhu Petr Pechek z Maratonstavu Úpice společně s Pavlem Brýdlem ze SK Nové Město nad Metují. Už v prvních kilometrech si udělali velký náskok, což potvrdilo, že jsou i na začátku roku v dobré kondici.

Společné tempo jim vydrželo, ale jen asi do třetiny závodu. Potom Pechek ukázal, že na tom je lépe a začal se svému soupeři pomalu vzdalovat. Do cíle pak doběhl s minutovým náskokem s časem 39:22 minut. Na rekord trati to ale nestačilo. Ten drží od roku 2001 Norbert Smuda z Wroclawi, který tento okruh zdolal v čase 37:37 minut.

„Dnes to nebylo úplně ono, ale ještě to bylo dobré. Po kondiční stránce jsem spokojený, i když jsem se nějak nepřipravoval, jen jsem byl párkrát na běžkách. Novoroční běh beru jako přípravu na sezonu, kde opět poběžím maratón. Na trati jsem žádnou krizi neměl, jen to neběželo úplně ideálně. S výsledkem jsem ale spokojený a s tratí také. Je to takové příjemné rozhýbání po vánočních svátcích. Jezdím sem už minimálně deset let," svěřil se vítěz Petr Pechek.

V kategorii žen potvrdila své kvality Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí. S časem 43:50 minut si vybojovala vítězství v kategorii a obhájila své předchozí vítězství v tomto závodě. Celkově doběhla na šestém místě.

„Dnes se mně běželo dobře. Počasí bylo ideální, i když chvílemi trochu foukalo, ale nikde to neklouzalo. Nejhorší byl kousek na autobusovém nádraží ve Rtyni v Podkrkonoší, kde byl místy led, ale jinak to bylo v pohodě. Žádné větší problémy jsem na trati neměla a s časem i umístěním jsem velice spokojená. Je to na začátek roku dobrý trénink na nadcházející sezonu a dobré rozhýbání po svátcích. Jinak tento závod se mně líbí, a tak tady jsem už po osmé," popsala zážitky z trati vítězka ženské kategorie Táňa Metelková.

Nejstarším závodníkem byl sedmašedesátiletý Miroslav Minárik. Ukázal, že má stále dobrou kondici a s časem 49:49 minut skončil celkově na krásném 23. místě.

Trasa závodu vedla z Horního Kostelce na náměstí v Červeném Kostelci, dále k Elitexu, Devíti křížům a do Rtyně v Podkrkonoší, kde bylo na autobusovém nádraží kontrolní stanoviště a nejvzdálenější bod tratě. Ze Rtyně byl okruh veden směrem pod Bohdašín, na křižovatku U Sekyrkárny a zpět ke škole v Horním Kostelci.

„S průběhem závodu jsem velice spokojený. Podmínky pro běh byly celkem ideální a vše se obešlo bez problémů. Všichni závodníci doběhli do cíle v pořádku," zhodnotil závod hlavní pořadatel z TJ Horní Kostelec Hugo Frýba.