S nápadem přihlásit radnici do soutěže přišel místostarosta Jiří Škop a administraci zajistil tajemník úřadu Pavel Pohner.„Polická radnice je zajímavá historická budova. Naší snahou je vkusně a citlivě modernizovat nejen budovu, ale i interiéry. V době přihlášení jsme ani zvláštní očekávání neměli. Výzva přišla teprve s oznámením užšího výběru do první desítky," řekla starostka Ida Jenková.

Velký podíl na úspěchu při hlasování přisuzují na radnici také fotografovi Oldřichu Jenkovi, který svými poutavými snímky podpořil klikající občany v internetovém hlasování.

„Z ocenění určitě radost máme. Především z příjemné propagace našeho malého města a regionu. Čím jsme zaujali porotu, nevím a docela by mě to zajímalo. V každém případě děkujeme sympatizantům," doplnila starostka Jenková.

Soutěž pořádal dvouměsíčník Moravské hospodářství a deset finalistů z třiasedmdesáti přihlášených budov vybírala odborná porota složená z renomovaných architektů a odborníků na architekturu.

Které město má tu nejkrásnější radnici, to rozhodla až veřejnost v internetovém hlasováním, které začalo 1. září a ukončeno bylo 15. října.

Vyhlášení vítězů se konalo v brněnském Mahenově divadle při slavnostním Galavečeru společnosti Magnus Regio.

Budova polické radnice je zajímavá i z pohledu její historie. Ta se začala psát v roce 1718, kdy si dům jako svoji barokní rezidenci nechal postavit František Antonín Hradecký. Při požáru města 19. dubna 1842 shořela na budově střecha a báň barokní věže. Zbytek věže a postranní štíty byly následně zbořeny. Střecha, která byla provizorně zastřešená břidlicí, byla kompletně obnovena až roku 1876. V té době byla budova opatřena novogotickou osmistěnnou věží tudorovského slohu, do které byly osazeny hodiny podle vlastního návrhu místního stavitele Viléma Pohla.

V roce 1966 byly zahájeny větší opravy radnice. Starobylá dřevěná vstupní brána byla vyměněna za prosklenou v roce 1978. Dnešní temně cihlově červenou fasádu, která nahradila křiklavě zelenou, pak získala radnice v roce 2012. Novodobé změny interiéru radnice odstartovaly v roce 2004 a završily se v roce 2009 přestavbou obřadní síně a přípravny.