VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turisté si rozšíří obzory

Prachov – Turisté se při návštěvě nově zrenovované naučné stezky vedoucí Císařskou chodbu v Prachovských skalách obohatí o nové vědomosti z oblastí zoologie, botaniky, geologie, historie i horolezectví. Stezka byla otevřena tuto neděli.

10.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv MPČR

To vše díky úsilí Českého svazu ochránců přírody Prachovské skály (ČSOP). Stezka vznikla již roce 1997. Za tu dobu již notně zastarala.

Členové svazu i mnozí dobrovolníci se proto ve svém volném čase společnými silami vrhli do jejího zatraktivnění. ,,Na stezce se pracovalo většinou o víkendech a volných dnech. „Bylo úžasné, ruku k dílu bez nároku na odměnu přiložili i obyvatelé přilehlých vesnic, známí a kamarádi,“ s radostí nám oznámil Jiří Krupka, předseda ČSOP Prachovské skály. Instalovány byly i nové informační tabule, které byly slavnostně představeny v neděli dopoledne.

Panely jsou rozmístěné po celé trase. Velkou výhodou je bezesporu to, že si návštěvníci mohou sami zvolit směr prohlídky. Je také jedno, zda si stezku projdou celou za jeden den, nebo si putování rozloží do několika návštěv.

Proto stezku ocení jak lidé, kteří přijíždějí do skal z daleka a tráví zde celý den, tak i místní, kteří sem rádi chodí na procházky.

S financemi nebyl problém. Materiál darovali sponzoři a organizace platila pouze estetickou úpravu v hodnotě 6000 korun. Punc odbornosti stezce dodala Správa chráněné krajinné oblasti.

,,Správu jsme také zažádali, zda by nám nezafinancovala i investovaných šest tisíc korun. Uvidíme,“ řekl Jiří Krupka.

K naučné stezce je možné zakoupit průvodce s mapou skal na pokladnách u vstupů do skal a v informačních střediscích či v Rumcajsově ševcovně. Český svaz ochránců přírody mimo jiné do budoucna připravuje komentované prohlídky s odborným výkladem.

10.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Rožmitál u Broumova - Celkem 50 voličů z evidovaných 129 přišlo během pátku odevzdat svůj hlas v nejmenším volebním okrsku na Broumovsku.

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Jaroměř /FOTO/ - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se v pátek 20. října proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení