„Akci s názvem Papouščí víkend na Rozkoši navštívilo celkem šestnáct chovatelů opeřených miláčků z celé České republiky. Nejznámějším z nich byl pan František Brzák, světoznámý fotograf a cestovatel, který společně s manželkou přivezli přenádherného, kobaltově modrého a zároveň největšího aru na světě – aru hyacintového a aru harlekýna,“ ocenila Milena Vrábelová, které dělají radost dva papoušci žaka šedého – Jacqueline a Rocky. Nejvíce druhů papoušků přicestovalo už v pátek z Chomutova s chovateli Radkou Fejfarovou a Janem Havránkem.

Mezi jejich výstavní kousky patří kakadu bílý, ary kaninda, ara zelenokřídlá, ara ararauna a alexandr velký. „Ara kaninda je kriticky ohroženým druhem, jeho populace čítá pouhých 250 až 300 volně žijících jedinců na území Bolívie, v České republice jich mezi chovateli žije kolem 120 kusů,“ poznamenala Milena Vrábelová. Návštěvníci mohli obdivovat také papoušky nádherné, aratingy sluneční, papoušky senegalské a patagonské, amazoňana žlutolícího a volně létajícího ochočeného holuba Emila.

Některé papoušky bylo možné i pohladit a vyfotit se s nimi. „Návštěvníci byli spokojení a ze strany chovatelů byly ohlasy také velice pozitivní a tak doufáme, že se nám podaří akci brzy opakovat,“ přála by si za organizátory Milena Vrábelová.