Budovu soudu v Palachově ulici chce město převést Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a měla by celá sloužit justici.

„Objekt v Zámecké ulici je v dobrém stavu, přestože některé úpravy budou nutné. Výhodou je, že se budova nachází v centru města a byla by vhodná nejen pro pětasedmdesát úředníků, ale zejména pro veřejnost," informovala místostarostka Náchoda Pavla Maršíková.

Město plánuje, že za odkup budovy zaplatí přibližně 25 milionů korun, další peníze si vyžádá rekonstrukce objektu. „Úředníci by v budově mohli začít pracovat v roce 2018," potvrdila Maršíková.

Přemístění úředníků vyřeší nedostatek prostoru v budově soudu.

Potvrdila to i tajemnice náchodské radnice Hana Mílová. „Oni třeba dostali navýšený počet soudců, ale v té budově už žádné kanceláře navíc nejsou. Proto půjdeme touto cestou," sdělila tajemnice.

Náchodský městský úřad sídlí na třech místech v centru města. V budově soudu pracují úředníci odboru výstavby, sociálních věcí či životního prostředí. Úředníci města sídlí také v budově v sousedství polikliniky a rovněž přímo v budově radnice na Masarykově náměstí.