Chce být sídlem, kde se lidem líbí

Broumov má titul „Město stromů 2010/2011“ a stal se tak vítězem pátého ročníku celostátní soutěže. Díky tomu získalo město nejen titul, ale také možnost zúčastnit se letos jako jediné z České republiky prestižního klání evropských kvetoucích sídel — Entente Florale Europe.

Hodnocení soutěže je na programu právě dnes 15. července, kdy do Broumova dorazí mezinárodní porota složená ze zástupců všech zúčastněných zemí.
„Z názvu soutěže ,kvetoucí sídla’ se může zdát, že jde zejména o květinové výzdoby města, ale předmětem hodnocení je spíše rozvoj města v přeneseném slova smyslu,“ vysvětluje koordinátorka projektu Jana Durdincová. Kritéria soutěže spočívají v propojení systému zeleně mezi městem a krajinou, kvalitou životního prostředí ve městě, udržitelným cestovním ruchem a především v zapojení veřejnosti.


Zeleň na náměstí a stovka truhlíků

Město k tomuto prestižnímu mezinárodnímu klání přistoupilo se vší vážností.
Občané mohli zaznamenat změny například na náměstí, kde došlo k rekonstrukci centrálního trávníku a květinového záhonu. „Tohoto úkolu se zhostila firma Zahrada Olomouc, jejíž služby v hodnotě 100 tisíc korun získalo město Broumov za již zmíněné vítězství v soutěži Město stromů,“ prozrazuje Jana Durdincová.

Technické služby města Broumova nachystaly k výzdobě především veřejných budov na stovku truhlíků s květinami a vysadily letos i více květin na další plochy. K lepšímu vzhledu města přispějí také samotní občané, kteří soutěží o nejlepší květinovou výzdobu svých oken a předzahrádek.
Soutěžící město musí vyhovět řadě kritérií a pro tento účel se zvolí i odpovídající „procházka“ po městě. „Ta musí trvat přesně šest hodin. Přejeme si aby Broumov v soutěži co nejlépe obstál a čestně reprezentoval Českou republiku v tak velké konkurenci. Držte nám palce,“ přála si Jana Durdincová, se kterou jsme14. červencehovořili

.