„Včera jsme to dokončili, uklidili, všechno odvezli a místo po demolici vyrovnali hlínou," říká zástupce ředitelky Technických služeb Broumov Petr Vlček. Zaměstnanci TS naplnili a odvezli několik kontejnerů komunálního odpadu a teď už prostranství, které podle katastrální mapy patří Benediktinskému opatství sv. Václava v Broumově, je čisté. Ještě před necelými dvěma měsíci zde ale přežíval trojlístek lidí bez domova. Okolo objektu, který měl místo dveří pouze závěs ze starých dek, leželo harampádí všeho druhu - od kupy odpadků, železa, přes haldy oblečení na plotě až po staré matrace. Nebezpečně nakloněná kadibudka byla opravdu jen pro odvážné…

Azyl, který našli ve staré polorozpadlé garáži lidé bez domova, už je minulostí. Neutěšené prostředí v objektu bez dveří, s plísní a propadající se střechou bylo částečně strženo bagrem.
Bagr strhl střechu garáže, kde přebývali bezdomovci. Ti si poradili a mají byt

Vzhledem k tomu, že trámy nesoucí střechu byly natolik prohnilé, že reálně hrozilo propadnutí střechy a zavalení nocležníků, rozhodlo se město preventivně objekt částečně strhnout, aby v něm nikdo už nemohl pobývat.

„Ta střecha byla opravdu v dezolátním stavu a hrozilo její propadnutí," vysvětloval tehdy vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Miloš Andrš, proč nechalo město chatrný objekt částečně strhnout, aby už nikoho nenapadlo ho obývat a zdržovat se v něm. Bezdomovci, kteří ho do té doby užívali na vlastní riziko si tak sbalili, co považovali za důležité a museli se odporoučet. Ztrátu bezplatného azylu ale dva ze tří bezdomovců vyřešili až překvapivě rychle. Původně měli dostat k dispozici stavební buňku umístěnou na konci vlakového nákladního nádraží. Ale i tato varianta prý narážela na množství problémů. Nakonec se jim podařilo si sehnat byt od soukromého provozovatele.