Městský útulek Broumov Pověřený pracovník útulku: Jana Slováková
Adresa útulku: Broumov, ul. Kladská 321
Telefon: +420 721 543 498
E-mail: jannaslovakova @seznam.cz
Web: http://www.mpbroumov.cz/utulek.php

V útulku pobývá momentálně i okolo patnácti koček. Starost o všechna zvířata je každý den především na vedoucí útulku Janě Slovákové. Ta zájemcům ochotně poskytne veškeré informace o adopci a pomůže vybrat vhodného čtyřnohého parťáka. Své dočasné svěřence zná a věnuje jim veškerou možnou péči.

Pokud se žádného psa či kočky nemůžete ujmout, v útulku budou vděční i za materiální pomoc. „Kdykoliv jsme velmi rádi za kvalitní granule a konzervy pro psy i kočky, deky, povlečení, pelíšky pro kočky i čistící prostředky, Toho není nikdy dost a spotřeba je obrovská," popisuje Jana Slováková a dodává, že naopak matrace momentálně útulek nepotřebuje.

Objekt, ve kterém našly  dočasný (a v některých případech i doživotní) azyl opuštěné kočičky, byl původně součástí přilehlé čističky odpadních vod.
FOTO, VIDEO: V psím útulku mají kočky přesilovku. Pro další už není místo

Informace o broumovském útulku

Městský psí útulek v Broumově.Městský psí útulek v Broumově.Zdroj: Městský psí útulek BroumovV Broumově byly původně pouze 4 záchytné kotce v areálu čistírny odpadních vod. S narůstajícím počtem pejsků již kapacitně nevyhovovaly, tak byly v roce 2007 vybudovány další 4 kotce. Součástí plánované rekonstrukce čistírny odpadních vod, která byla zahájena v roce 2010, bylo i vybudování městského útulku v jiné, klidnější, části čistírny, u lesa. Z budovy, která už nikomu nesloužila, se vybudovalo zázemí útulku, které slouží jako kancelář, je zde i malá kuchyňka a také 4 karanténní kotce pro nemocné pejsky nebo pro štěňátka. Venku se v současné době nachází 8 zastřešených kotců. Pejskové běžně využívají volné prostory před kotci, které jsou rozděleny na 3 výběhy. Broumovský útulek se za velké podpory města neustále modernizuje a vylepšuje, aby měli pejskové lepší zázemí, které si zaslouží.

Za dobu provozu prošlo útulkem hodně pejsků. Tuláci z ulice, nalezenci uvázaní v lese, pejsci odebraní z nevhodných podmínek, pejsci týraní, ale také pejsci nechtění. V minulosti zde našli azyl také přemnožení pejskové z kauzy „Pozďátky“. Mnoho pejsků sem přišlo se zlomeným srdcem z lidské zrady a pošramocenou duší, ale díky péči paní Jany Slovákové se podařilo u takovýchto pejsků navrátit jim ztracenou důvěru v lidi a také to hlavní, najít jim nový domov.

V útulku uvítají jakoukoliv formu pomoci, ať materiální (krmení pro pejsky, obojky, pelíšky, hračky apod.), tak i finanční, ale i třeba vaši návštěvu a procházku s vámi. Pomoci můžete také nákupem reklamních předmětů broumovského útulku. Ovšem tou největší pomocí je samozřejmě vaše rozhodnutí adoptovat nějakého pejska!