VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Územní řízení na hypermarket na místě Tepny se opět rozeběhlo

Náchod - Územní řízení na výstavbu hypermarketu a parkoviště na místě někdejší Tepny v Náchodě se opět rozeběhlo. O tématu diskutovali na svém pondělím jednání i náchodští zastupitelé.

23.9.2015 6
SDÍLEJ:

Místo po zbourané textilce Tepně.Foto: DENÍK/ Pavel Bednář

Jeden z nich Jan Ježek na pokračování územního řízení své kolegy upozornil. Uvedl též, že se domnívá, že investor v projektu žádné větší změny, které požadovali například odpůrci stavby v podobě, jak je navrhována, neudělal. „Doufal jsem, že se investor pokusí záměr zlidštit, že tam bude snaha o nějaké drobné byť jen kosmetické změny. Bohužel, investor předložil úplně stejný záměr," řekl Jan Ježek.

Veřejné projednávání žádosti investora se uskuteční 13. října od 9 hodin v zasedací místnosti v budově Městského úřadu Náchod v Palachově ulici. „Závazná stanoviska dotčených orgánů, námitky účastníků řízení a připomínky veřejnosti musí být uplatněny nejpozději při veřejném ústním jednání, jinak se k nim nepřihlíží," uvádí ve vyhlášce, kterou se řízení oznamuje, Andrea Lipovská, vedoucí odboru výstavby a územního plánování Městského úřadu v Náchodě.

O vydání rozhodnutí na umístění stavby žádá už od listopadu 2012 teplický podnikatel Jaroslav Třešňák a jeho společnost JTH Holding. Územní rozhodnutí bylo náchodským stavebním úřadem vydáno vloni v srpnu. Nadřízený Krajský úřad Královéhradeckého kraje však toto rozhodnutí letos v dubnu zrušil. Podle nynější veřejné vyhlášky, kterou se veřejné jednání oznamuje, byla žádost doplněna o hlukovou studii, závazné stanovisko hygieny.

Souhrnná technická zpráva byla doplněna o údaje o souladu záměru s platnou územně plánovací dokumentací.

„Předmětem záměru je stavba obchodního areálu funkčně rozděleného na parkoviště pro zákazníky, zásobovací dvůr, průchod areálem a dva stavební objekty obchodní galerie s hypermarketem. Napojení obchodního areálu pro zákazníky je navržen o z ulice Plhovská, zásobování pak ulicí Za Továrnou, která bude pro tyto účely upravena rozšířena," shrnuje se ve vyhlášce.

Vyslyší investor prosby města?

Jan Ježek uvedl, že město mělo s investorem jednat o tom, jaké změny například ohledně zeleně či přístupu pro pěší připraví výměnou za to, že mu město poskytne část Tepenské ulice pro zásobování. Chtěl vědět, jestli tato jednání probíhají a v jaké jsou fázi. Starosta Jan Birke uvedl, že schůzku s investorem by spolu s místostarostou Tomášem Šubertem rádi uskutečnili během čtrnácti dnů. „Uvidíme, jestli je možné ještě se s ním na něčem domluvit ohledně zeleně a tak dále a vůbec jestli jsme v situaci, kdy bude ochotný se o tom vůbec bavit," řekl Birke.

Jan Ježek upozornil na rozlohu plánovaného hypermarketu ve srovnání s náchodským náměstím a na to, aby se zastupitelé zamysleli nad tím, jaké veškeré dopady by stavba měla. „Pak se zkuste dívat na lidi, kteří se snaží záměr změnit či zvrátit, ne jako na škůdce, ale jako na lidi, kteří mají toto město rádi a snaží se, aby fungovalo, jak má," dodal.

Starosta Birke na to reagoval slovy, že nikdo z vedení města nemá radost z toho, že by tam měla stát „takováto krabice".

Hypermarket by přinesl problémy

Odpůrci stavby nesouhlasí s tím, jak vypadá hypermarket a obří parkoviště, namítají, že to je proti charakteru území tak, jak je dáno územním plánem. Místo obří stavby by tam měla podle nich být spíše bloková zástavba. Upozorňují také na dopravní zatížení, které by hypermarket přinesl už tak složité dopravní situaci ve městě. Problémem však je, že areál nepatří městu, ale soukromému subjektu.

Minulé zastupitelstvo už vloni pověřilo vedení města jednáním o koupi menší části areálu, 5476 metrů čtverečních pozemku. Na menší části areálu by město mohlo podle některých návrhů vybudovat třeba klidovou zónu. Odkupu se majitel, společnost JTH Holding, nebránila. Po žádosti města, zda by byla ochotna pozemek odprodat, však předložila návrh na cenu 2844 korun za metr čtvereční. Tato cena se opírala o znalecký posudek provedený výnosovou metodou jako součásti podnikatelského záměru obchodního centra. Taková cena však byla pro město příliš. Radnice proto nechala zhotovit jiný posudek na cenu obvyklou, který ji stanovil na 1800 korun za metr. S tím nakonec vedení společnosti JTH Holding souhlasilo, byť původně nechtělo jít pod 1990 korun. Nakonec ale letos zastupitelé záměr, který umožňoval odkup menší části areálu, zrušili. Cena byla totiž i tak problematická.

Větší pozemek o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních, na kterém má vyrůst hypermarket, investor prodat nehodlal, a to s ohledem na závazky k obchodním řetězcům. Kdyby ano, pak leda za cenu, která by mu uhradila veškeré náklady. To je ovšem pro město velmi vysoká částka, kterou kdyby zastupitelé odhlasovali, vystavovali by se riziku žaloby, že nepostupovali jako správní hospodáři a špatně nakládali s majetkem města.

JTH Holding získal pozemky o výměře přes 31 tisíc metrů čtverečných v dražbě v roce 2007 za cenu celkem 18 milionů korun. Jenže investoval do projektů a příprav na stavbu hypermarketu, hradil demolici a kdyby od záměru upustil, musel by se zřejmě vypořádat i s obchodním řetězcem, s nímž ho vážou obchodní smlouvy na to, že hypermarket v místě postaví. Ostatně proto také odprodej celého areálu nebyl zatím pro společnost aktuální s ohledem na platnou smlouvu s obchodním partnerem, která je pro ně závazná. Kdyby ano, pak by se jednalo o ceně k jednání dokonce 2 844 korun za metr, což znamená asi 71 milionů za celý areál.

Autor: Pavel Bednář

23.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 500 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. Možnost spolupráce brigádně - odměna hrubého 91,- Kč/hod., Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny., Požadavky: příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, potravinářský průkaz, základní znalost práce na PC, výhodou praxe v obchodě. , Zaměstnavatel nabízí: stravenky, bonusy, dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti, možnost profesního růstu, vstupní zaškolení, přátelský kolektiv. Nevyučené v oboru zaměstnavatel zaučí., Kontakt - sl. Kubíková Simona, tel.: 734 761 361, e-mail: kubikova@musp.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - pracoviště jaroměř, Na Kameni, č.p. 23, 551 01 Jaroměř 1. Informace: Simona Kubíková, +420 734 761 361.

Stavebnictví - Stavebnictví Geodeti a ostatní 25 000 Kč

Technici zeměměřiči GEODET/-KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek. Nástup od 1. 7. 2018. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., Hrubá měsíční mzda od 25.000,- Kč (výše dle vzdělání a praxe)., Požadavky: řidičský průkaz sk. B., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, flexibilní pracovní doba., Kontakt - Ing. Fulierová Jitka; tel.: 774 018 945, e-mail: fulierova@elektrocomp.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Elektro-comp spol. s r.o., Maloskalická, č.p. 68, 552 03 Česká Skalice. Informace: Jitka Fulierová, +420 774 018 945.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Praktický lékař 29 000 Kč

Praktičtí lékaři LÉKAŘ/-KA - Ordinace pracovního lékařství, Centrum zdravotních služeb, Oddělení pracovního lékařství - Náchod. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 29000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možným následným prodloužením. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., Platové ohodnocení dle platného nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (dle dosaženého vzdělání a zápočtu odborné praxe)., Náplň práce: komplexní poskytování pracovnělékařské péče klientům (preventivní pracovnělékařské prohlídky, funkční diagnostika, dohlídky pracovišť, preventivní programy, očkování, surveillance, poradenství - vše dle příslušné legislativy); očkování, poradenství v cestovní medicíně, poradenství a testování HIV/AIDS; příslušná administrativa., Požadavky: VŠ v oboru Všeobecné lékařství, zařazení do přípravy v oboru Pracovního lékařství, případně Hygiena a epidemiologie, dále Všeobecné lékařství nebo Interní lékařství. Specializovaná způsobilost v těchto oborech vítána, není však podmínkou. Zdravotní způsobilost a bezúhonnost., Zaměstnavatel nabízí: 5 týdnů dovolené + 2 sick days, stravenky, pružné rozvržení pracovní doby, plný či zkrácený pracovní úvazek, možnost celoživotního vzdělávání., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: brigita.horackova@zuusti.cz. Pracoviště: Zdravotní ústav se sídlem v ústí nad labem - pracoviště, Krámská, č.p. 29, 547 01 Náchod 1. Informace: Brigita Horáčková, +420 482 411 654,775 382 231.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) OBRÁBĚČ/-KA KOVŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (do 31.12.2018) s možností prodloužení. , Náplň práce: obsluha CNC frézy a soustruhu., Požadavky: znalost čtení výkresů, praxe výhodou., Zaměstnavatel nabízí: výkonnostní benefity závislé na hospodaření firmy, věrnostní zaměstnanecké benefity, příspěvek na stravování., Kontakt - paní Prouzová Dita, tel.: 491 445 206 (od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni1@odimpro.com (zaslání životopisu).. Pracoviště: Obchodní družstvo impro, 549 41 Červený Kostelec. Informace: Dita Prouzová, +420 491 445 206(od06:00hod.do14:30hod.).


Mexická fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
13

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Videosouhrn 23.–24. června 2018
1

Legální i zcela ilegální autohoničky a mexické sukně ve Strážnici: videa víkendu

Lezkyni zraněnou po pádu ze skály v Adršpachu vyzdvihl a přenesl vrtulník

Adršpach - Akční záchrana zraněné osoby se odehrála v pátek odpoledne v Adršpašsko-teplických skalách, kde krátce před 15. hodinou spadla v oblasti Křížového vrchu ze skály Rokoko horolezkyně.

Otec platil výživné, jak se mu zachtělo

Náchodsko - Až teprve trestní oznámení zřejmě pohnulo s nesvědomitým otcem dvou dětí z Náchodska, který celý rok řádně neplatil soudem určené výživné a dlužil potomkům už minimálně 30 tisíc korun.

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Zloděj se vloupal do bytu. Sebral telefony, peníze, klíče i litr mléka

Broumov - Do bytu v nájemním domě v Broumově se před několika dny vloupal zloděj. Došlo k tomu mezi půlnocí a sedmou hodinou ráno.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT