Když v polovině prosince 2019 byly lázně poprvé otevřeny, tak přítomní mrzli v v chladném počasí, tentokrát se zase návštěvníci pekli ve sluneční výhni. "Je to z extrému do extrému," okomentoval tropické odpoledne náchodský starosta Jan Birke, který v lázních přivítal ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou a představil jí projekt Aqua Mineralis Glacensis, do něhož se kromě Náchoda zapojil na české straně Hronov a polská lázeňská města Duszniky Zdrój a Kudowa-Zdrój.

Součástí zahájení první lázeňské sezóny bylo i vysvěcení Běloveských bublinek náchodským děkanem. Kromě jiného starosta Jan Birke zmínil, že 12. července nastane důležitý okamžik pro město, kdy by náchodští zastupitelé měli schválit návrat běloveských lázní do vlastnictví Náchoda. "Společnost Priessnitze musí primárně financovat svoje lázně v Jeseníkách a kvůli tomu nemá prostředky na financování lázní v Bělovsi," využil zahájení lázeňské sezóny k oznámení očekávané události.

Zdroj: DENÍK/Jiří Spreňar

Zájemci mohli navštívit úpravny vody a vrtu Běla, poslechnout si hudební vystoupení kapely Koala party band nebo vystoupení šansonového autorského uskupení 6 NaChodníku s Miloněm Čepelkou. Jako doprovodný program byly připravené soutěže s hasičskou tématikou, sportovní a pohodové aktivity pro děti, dobový kolotoč, orientální tance Parwana, výstava dravých ptáků, balónky i drobný stánkový prodej.