Od pondělí totiž dojde k obrovským změnám v dopravě - mění se směr ve čtyřech jednosměrných ulicích (viz mapa). „Jedná se o ulice Volovnice, Poštovní, Řezníčkova a Tyršova,” vyjmenoval starosta Jan Birke ulice, v nichž se dají v následujích dnech předpokládat zmatky.
Na centrální Masarykovo náměstí se nově bude vjíždět Tyršovou ulicí a výjezd bude ulicí Poštovní. Ulici Volovnice budou moci použít řidiči jedoucí z centra směrem na Broumov, Trutnov či Polsko. Nebudou již muset vyjíždět na hlavní Pražskou ulici, která je po většinu dne zaplněna stovkami kamionů mířících do Polska či z Polska.

Nové značky jsou zatím zakryté

Dopravní značky vyměnili silničáři ve městě v předchozích třech, čtyřech dnech, ovšem nové značení zůstane až do pondělí zakryté.
„Občany jsme informovali o změnách prostřednictvím plakátů a map,” uvedla Nina Adlof, mluvčí radnice.

Celkem se změny v dopravě s výměnou dopravních značek dotknou 17 ulic v centru Náchoda. Opatření ovlivní také trasy linkových autobusů a autobusů městské hromadné dopravy. Cestující se se změnami mohou seznámit v autobusech či na zastávkách.

Zjednosměrnění ulice Boženy Němcové se nakonec nekoná, ačkoliv to bylo původně plánováno. „Jedná se totiž o krajskou komunikaci. Počítá se s tím, že ji budeme uzavírat z výjezdu z náměstí třeba na dvě hodiny denně, a to v nejkritičtějších okamžicích největší zácpy,” vysvětlil Birke.
Navíc se počítá i s umístěním semaforů v centru města, aby nebyl průjezd Náchodem pro řidiče příliš lákavý.

Město by mělo mít také svůj navigační systém. Prostřednictvím signalizace budou v budoucnu řidiči informováni o aktuálním dopravním stavu v Náchodě. „Displeje by měly být umístěny minimálně již na obchvatu v České Skalici,” řekl starosta Birke.