Ke slavnostnímu přestřižení pásky došlo v úterý 16. listopadu dopoledne a součástí otevření byly i ukázky zkušených bikerů, kteří předvedli přihlížejícím dětem své dovednosti. Do užívání předal park místostarosta Josef Thér, který dětem zdůraznil základy bezpečného chování na překážkách, aby se zde nestávaly zbytečné nepříjemné úrazy. Potom přistoupil s dětmi k symbolickému přestřižení pásky a nezbytnému přípitku šampaňským, které bylo vzhledem k přítomnosti mládeže jen ovocné. Aby děti neodešly s prázdnou, dostal každý láhev na pití na kolo s logem nového bikeparku.

Vedoucím partnerem projektu je Kudowa Zdroj. Projektová žádost byla podána kontrolnímu orgánu na podzim 2009 ke schválení monitorovacím výborem došlo v dubnu letošního roku. Celkové způsobilé náklady projektu byly vyčísleny na bezmála 6,1 milionu korun. Město Hronov, jako projektový partner, počítal s celkovými způsobilými náklady ve výši dvou milionů korun.

Samotná realizace začala v srpnu. Součástí výstavby nového bikeparku byla i oprava lávky přes řeku Metuji a také úprava stávající hliněné BMX dráhy. Na nevyužité ploše uprostřed dráhy vznikla nová asfaltová plocha, kde jsou nainstalovány základní prvky bikeškoly. Ty by měli napomoci dětem i mládeži k lepšímu zvládnutí svého kola a tím i k bezpečnějšímu pohybu na kole ve městě. Pro náročnější a trénované byla další nevyužitá plocha osazena přírodními překážkami pro trial.

Vedoucí partner projektu, Kudowa Zdroj, ve své části projektu postavil ve městě nový skatepark. Ten byl slavnostně otevřen 13.- 14. listopadu, a k této příležitosti zde byly uspořádány závody.

„Táímto projektem chtěla obě města zvýšit nabídku aktivní turistiky v obou místech, sami obyvatelé i turisté si budou moci zkusit, jak se jim to podařilo,“ řekla Deníku k realizaci projektu Tereza Reimannová z odboru majetek, která měla celou akci na starost. (Jiří Mach)