Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hronově si připoměli 17. listopad

Hronov – V deštivém podvečeru, den před výročím listopadových událostí v roce 1989 se v Hronově na náměstí u památníku „Obětem komunismu“ konal vzpomínkový akt, který měl připomenout oběti perzekucí a 41 let nesvobody, kterou přinesl komunistický režim.

18.11.2010
SDÍLEJ:

V Hronově si připomenuli sametové výročí.Foto: Jiří Mach

Přítomné přivítal zastupitel a bývalý místostarosta města Antonín Hurdálek, který po státní hymně jejichž tóny zazněla na úvod, připomenul roky totalitního režimu při kterém měli lidé omezenou možnost žít dle vlastních představ.

„Jako příklad lze uvést velmi omezenou možnost cestování do zahraničí, problém se zakoupením běžných spotřebních věcí – na které se stály fronty a pro uplatnění v zaměstnání hrálo největší roli členství v KSČ, nikoli vzdělání a schopnosti. Za velkou chybu považuji, že nebyla zrušena komunistická strana – co je nám platné , že máme v parlamentu desku s nápisem – komunismus je odsouzeníhodný a nelidský,“ pronesl k přítomným Antonín Hurdálek, kterého zaráží, že media jsou plná kritiky pravicového extremismu, zatímco levicoví radikálové stojí mimo zájem periodik.

„V poslední době si kladu otázku, co by řekli současnému dění, jako je korupční prostředí, podvody, obohacování politiků a další nešvary, všichni ti stateční lidé, kteří se postavili fašismu a poté i komunismu a už nejsou mezi námi,“ zabrousil kritikou na nynější politickou scénu.

V Hronově si připomenuli sametové výročí

„Za tento úpadek morálky, za okrádání státu a tedy všech poctivých lidí zajisté nebojovali na frontách II. světové války, netrpěli v nacistických a komunistických žalářích, za takovýto obraz společnosti nesnášeli perzekuci a diskriminaci. Jsem přesvědčen, že pojmy jako poctivost, čestné jednání, ochota pomoci druhým stále nejsou překonané ani naivní. Demokracie a lidská svoboda jsou křehké dary, buďme proto ostražití a nebojme se vystoupit proti jakémukoliv bezpráví, i když nám to nepřinese dividendy či jiné finanční bonusy nebo společenský vzestup. V tom ať nám jsou příkladem a vzorem všichni, kterých zde v předvečer Dne boje za svobodu a demokracii vzpomínáme,“ promluvil k přítomným Antonín Hurdálek. Na uctění památky všech, kteří v období totalitního vládnutí komunistů trpěli, byly k památníku položeny květiny (na snímku). Za město Hronov položila květiny starostka Hana Nedvědová a za KDU-ČSL Bohuslav Jandáček. Potom ještě řada účastníků pietního aktu zapálila u památníku svíčku, jako vzpomínku na ty, kteří proti totalitnímu komunistickému vládnutí bojovali, ale jejího pádu a svobody se již nedožili. (Jiří Mach)

18.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

OKRESNÍ fotbalový výběr Náchoda kategorie U11 vstoupil do nové sezony třetím místem na turnaji ve Rtyni v Podkrkonoší. Výběr U12 odstartoval sezonu vítězstvím na turnaji v Úpici.

Nová sezona začala už také výběrům

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení