VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jasenné na Jaroměřsku úspěšně budují a zlepšují život spoluobčanů

Jasenná - Ohlédnutí za realizovanými akcemi v obci v letech 2013 – 2015, například za výstavbou kanalizace či stavbou bytového domu.

24.7.2015
SDÍLEJ:

Novostavba trojbytového domu v Jasenné, dokončená v roce 2014.Foto: Jiří Uhlíř

Již přes rok úspěšně v Jasenné na Jaroměřsku probíhají od 16. června 2014 průběžné práce podle harmonogramu na výstavbě důležité oddílné splaškové kanalizaci, která by měla být dokončena letos 30. září 2015. Následně se budou zřizovat kanalizační přípojky na soukromých pozemcích občanů Jasenné.

Jde o velmi důležitou výstavbu splaškové kanalizace s názvem Čisté Labe z Jaroměřska – II. část v obcích Rychnovek – Zvole, Dolany – Čáslavky, Šestajovice a Jasenná, financovanou z dotací evropských fondů z Operačního programu životního prostředí prostřednictvím Dobrovolného svazku obcí Jaroměřska.

Postavili bytový dům

V letech 2012 – 2014 v obci částečně svépomocí a částečně dodavatelsky postavili bytový dům čp. 301 se třemi moderními byty pro spoluobčany Jasenné. Bylo vytvořeno dílo za více jak čtyři miliony korun. Dále byla zbudována nová asfaltová cesta, tzv. Polní cesta z Královy Lhoty do Jasenné.

Obec Jasenná, respektive zastupitelstvo, pětičlenná rada obce v čele s podnikavou, pracovitou a moudrou starostkou, kterou si její spoluobčané volí do čela obce Jasenná od listopadu 1990 dosud, s 52letou paní Ing. Jitkou Slezákovou, která obci věnovala svá nejlepší produktivní léta, nadále zmnožuje majetek obce.

Budování splaškové kanalizace v Jasenné v letech 2014-2015.Obec Jasenná pečuje celkem o více jak 25 obecních objektů. Průběžně probíhá údržba a opravy ve školách, obou obecních hospodách, při úpravě hřbitova, oprava techniky na úklid obce a údržbu zeleně. Modernizovali i místní knihovnu VISK 3 z Lania do Tritia, kdy obec získala z Ministerstva kultury ČR dotaci na pořízení počítače, tiskárny a programového vybavení atd.  Starostka v prvním dubnovém čísle 2015 ve Zpravodaji Svazku obcí Metuje bilancuje a ohlíží se za uplynulým rokem v obci Jasenná, v jejím čele stojí už 25. rokem. Pochvaluje si práci šesti obecních zaměstnanců, vykonávajících veřejně prospěšné práce v obci při údržbě veřejné zeleně a úklidu po obci od dubna do listopadu.

Pro letošek se počítá také s vydáním přehledného doplňku, tzv. supplementa k dění v obci Jasenná za roky 2007 až 2015 s připomenutím i činnosti zájmových spolků v obci, jako jsou hasiči, myslivci, sokolové a zahrádkáři, bez nichž by kulturní, společenský a sportovní život obce byl nemyslitelný.

Od začátku února 2015 má obec Jasenná na Jaroměřsku také nové webové stránky, a to: www.obecjasenna.cz nebo www.obec-jasenna.cz. Tam odkazujeme nebo na Zpravodaj Svazku obcí Metuje, který už od roku 2000 dosud podrobně informuje o děních v 10 obcích Jaroměřska a Novoměstska. Škoda, že redakce nezavedla stránkování periodika. Jinak jde o velmi aktuální čtvrtletník dobře informující o dění v obcích Bohuslavice nad Metují, Černčice, Jasenná, Nahořany, Rychnovek (Zvole), Říkov, Slavětín nad Metují, Šestajovice, Velká Jesenice, Vršovka. Šéfredaktorkou tohoto časopisu – čtvrtletníku je Zdeňka Hovorková, a časopis vychází nákladem 1520 výtisků. Jde o velmi solidní zdroj informací.

Jiří Uhlíř

Autor: Redakce

24.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení