Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Královéhradeckém kraji se Firmou roku stala společnost Servisbal Obaly, Živnostníkem roku Roman Rousek

Hradec Králové - Nejlepší Firmou roku Královéhradeckého kraje je dobrušský Servisbal Obaly a Živnostníkem roku Roman Rousek z Nového Města nad Metují. (TISKOVÁ ZPRÁVA)

8.10.2008
SDÍLEJ:

Výrobek producenta zemědělských potřeb - společnosti Farmet.Foto: Farmet

Porota ocenila firmu za inovativní přístup v oblasti obalů a živnostníka za odvahu prosadit se v segmentu trhu, který je výsadou velkých firem. Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním finále v Praze.

„Porota se na vítězích shodla jednoznačně. U vítězné firmy jsme ocenili její dlouhodobou výkonnost, u živnostníka rozhodla specializace a odvaha, s kterou jeho malá rodinná firma podniká,“ zhodnotil rozhodnutí poroty předseda představenstva krajské Hospodářské komory Stanislav Sedláček.

Vítězný živnostník má ambici vyrábět nejlepší výrobky ve svém oboru. Roman Rousek je specialistou na výrobu rehabilitačních lehátek pro děti s mozkovou obrnou. Své produkty úspěšně dodává domácnostem i rehabilitačním pracovištím. Lehátka jsou vyráběna dle zákazníkova individuálního klinického hodnocení a jejich předností je konstrukce, kterou jde přizpůsobit dětem, starším lidem i vozíčkářům.

Firma SERVISBAL OBALY prošla za 15 let své existence dynamickým rozvojem. Od výroby kartonáže z vlnité lepenky, poradenství a velkoskladu se firma rozvinula v důležitého dodavatele moderních obalových systémů velkých podniků. Dnešní prestižní podnikatelské ceně předcházela významná oborová ocenění. Firma získala jedenáctkrát ocenění Obal roku, LOG-IN za logistické inovace a dokonce i třikrát prestižní mezinárodní ocenění World Star For Packanging. SERVISBAL OBALY je i znám svým přínosem pro rozvoj Dobrušky a okolí.

Mezi partnery se letos objevila i společnost Vodafone Czech Republic a.s, která přišla do soutěží s novinkou. „V nové kategorii Byznys Rebel chceme ocenit podnikatele, kteří se odlišují tím, že zákazníkům nabízejí originální výhody a snaží se o ně starat lépe, než je na trhu běžné,“ říká generální ředitelka Vodafone ČR Muriel Anton. Titul Byznys Rebel Královéhradeckého kraje získala společnost Garland. Ta ve svých Schwappach centrech umožňuje zákazníkům vyzkoušet si dřevoobráběcí stroj ještě před samotným zakoupením.

Soutěže jsou určeny na podporu malého a středního podnikání, proto je jedním z partnerů soutěže i MAKRO Cash & Carry ČR. „Našimi službami se snažíme zlepšit živnostníkům podnikání, proto se rádi podílíme na aktivitách, které upozorní na jejich problémy a zároveň zvýrazní jejich úspěchy,“ sdělil ředitel pro vztahy se zákazníky, Aleš Drábek.

„Pomáháme tam, kde působíme, proto jsme partnerem krajských kol,“ uvedl Bohumil Mazač, generální ředitel společnosti ČEZ Prodej, která je partnerem krajských kol.

Soutěže o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2008 a Makro Živnostník roku 2008 jsou největším podnikatelským kláním v České republice. Do třetího ročníku se zaregistrovalo 3220 soutěžících ze všech oborů hospodářství.
Co rozhodlo o vítězi

Do soutěže o Cenu Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2008 se mohla přihlásit každá společnost s maximálním obratem 1,4 miliardy korun. Soutěžící firmy byly hodnoceny na základě tří kritérií: skóringu vypočítaného z rentability, likvidity, zadluženosti, aktiv, ziskovosti a produktivity firmy, dále ratingu Hospodářské komory a hodnocení poroty.

Vítěze soutěže o Cenu Hospodářských novin Makro Živnostník roku 2008 vybírala porota na základě podnikatelského příběhu a znalostí podnikatelského prostředí. Důležitým kritériem hodnocení byla prezentace podnikatelských zkušeností a plánů.

V jednotlivých odborných porotách zasedají marketingoví odborníci, ekonomičtí novináři, zástupci státní správy zodpovědní za rozvoj podnikání i představitelé partnerů. Soutěže podporují mobilní operátor Vodafone, velkoobchodní řetězec Makro Cash & Carry, Raiffeisenbank, Office Depot a Skupina ČEZ. Záštitu nad projektem převzala Hospodářská komora České republiky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Mediální podporu poskytla stanice Radiožurnál a ČT24.
Seznam vítězů:

Soutěž Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje 2008

1. místo SERVISBAL OBALY s.r.o., Dobruška, výrobce obalů
2. místo DLNK s.r.o., Česká Skalice, prodejce výpočetní techniky
3. místo Farmet a.s., Česká Skalice, výrobce zemědělských strojů a lisování olejnatých semen

Soutěž Makro Živnostník roku Královéhradeckého kraje 2008

1. místo Roman Rousek, výrobce rehabilitačních lehátek, Nové Město nad Metují
2. místo Michal Čepek, výrobce houpacích sítí, Hradec Králové
3. místo Aleš Křišťan, provozovatel tiskárny, Hradec Králové

Ocenění Vodafone Byznys Rebel Královéhradeckého kraje 2008

Firma Garland – ve svých Schwappach centrech umožňuje zákazníkům vyzkoušet si dřevoobráběcí stroj ještě před samotným zakoupením

8.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení