„Z finančních prostředků byla financována výroba deseti tabulí a jedné mapy. Naučné tabule budou rozmístěny na žluté turistické značce vedoucí z machovského náměstí přes sjezdovku, Tkalcovský stezník pod vyhlídku pod Borem a odtud dolů Obcí ke studánce a zpět na náměstí,“ informovala Deník Helena Martincová, ředitelka školy.

Jak dodala, celý rok žáci, učitelé a široká veřejnost pilně připravovali jednotlivá zastavení na stezce. „V průběhu krásné procházky se tak návštěvníci Machovska dozvědí spoustu zajímavostí o školství a řídícím učiteli Jaroslavu Petrovi, o historii obou kostelů, o pomníku padlých,“ upřesnila Helena Martincová s tím, že své zastavení bude mít také historie lyžování na Machovsku, dále Tkalcovský stezník, skupinový vodovod na Boru či fauna a flóra na Machovsku.

V právě uplynulých dnech připravovala ZŠ a MŠ slavnostní otevření stezky, které je naplánováno na zítřek – od 10 hodin na náměstí v Machově. V 10:25 hodin se uskuteční slavnostní otevření stezky, poté bude mít každý možnost si stezku projít, přičemž čas strávený na stezce zabere zhruba dvě hodiny.

V době od 10.30 do 16 hodin se zároveň koná Den otevřených dveří ZŠ Machov, výstava fotografií místních fotografů, promítání naučných tabulí pro méně pohyblivé spoluobčany a výstava výtvarných prací žáků na téma Oči dokořán.

„Na sobotní den bychom rádi pozvali do Machova všechny příznivce turistiky a obdivovatele překrásné machovské přírody. Naším cílem je přilákat hlavně mladé rodiny s dětmi. V rámci slavnostního otevření stezky chceme připravit zajímavý program a každého účastníka akce odměnit malou pozorností,“ pozvala Helena Martincová, ředitelka školy, širokou veřejnost.