VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Meziměstí se konala konference o budoucím období

Meziměstí - Konference o přeshraniční spolupráci v příhraniční oblasti Broumovska v plánovacím období 2014 2020 se konala ve čtvrtek 18. června v Meziměstí,

25.6.2015
SDÍLEJ:

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE se konala v Centru Walzel v Meziměstí, které se stalo ozdobou města. Foto: Archiv organizátorů

Nad konferencí převzal záštitu hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Úderem desáté hodiny uvítal místostarosta města Pavel Hečko přes sto účastníků konference včetně významných hostů, jako například hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, starostu Mieroszowa Martina Raczinského, zástupce Ministerstva pro místní rozvoj Vladimíra Kučeru, sekretáře Euroregionu Glacensis Jaroslava Stefka, náměstka primátora Walbrzychu Zygmunta Nowaczyka, radního dolnoslezského vojvodství Czeslawa Krenczichwosta a Zbygnewa Sczigiela, ekonomického poradce Sergiusza Najara a mnoho dalších.

Velkým přínosem byla prezentace hejtmana Lubomíra France a také prezentace MAS Broumovsko+, přednesené Karlem Rejchrtem, předsedou Dobrovolného svazku obcí Broumovsko a Společnosti pro destinační management Broumovska slečnou Markétou Hanušovou.

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE se konala v Centru Walzel v Meziměstí, které se stalo ozdobou města. A o čem se jednalo? Především o rozvojových projektech a spolupráci Meziměstí a Mieroszowa, Walbrzychu a Klodzka, dále o rozvoji infrastruktury s ohledem na Broumovsko a Náchodsko.

Na začátku druhé části konference se z valné hromady VaK Náchod dostavila i starostka Eva Mücková, která rovněž uvítala přítomné v objektu Walzlovky a poděkovala Pavlu Netíkovi za zrekonstruovaný objekt, který je již téměř rok a půl ozdobou Meziměstí a nabízí prostory pro obdobné akce jako je konference.

Na konferenci také vystoupil s prezentací Vladimír Kučera z Ministerstva pro místní rozvoj, který seznámil přítomné s programem Interreg V A. Na něj navázal Jaroslav Štefek s precizním vystoupením k dotacím mikroprojektů. Závěrečné vystoupení, stále plné energie, patřilo Sergiusi Najarovi. Ten pohovořil o Broumovsku jako takovém v EU.

Konference byla simultánně tlumočena buď do českého i do polského jazyka. Téměř čtyřhodinovou akci velmi dobře moderoval sám pan místostarosta, který dbal na dodržování harmonogramu a na zdárný průběh konference. Přestože konference oficiálně skončila před čtrnáctou hodinou, neformální setkání účastníků a hostů pokračovala až do pozdního odpoledne. Za vedení města ještě jednou děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Bylo pro nás ctí Vás uvítat v Meziměstí a jednat s Vámi o aktuálních problémech.

Pavel Hečko, Eva Mücková


Autor: Redakce

25.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení