VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Náchodě přibudou nové cyklistické pruhy

Náchod - Už zanedlouho, a to těsně před letními prázdninami započnou v náchodských ulicích Pražská, Běloveská a Polská stavební práce. Rekonstruovat se tu budou chodníky, nástupiště MHD, zcela nově se na ulicích Českoskalická a Praž-ská zřídí i cyklistické pruhy.

3.5.2016 1
SDÍLEJ:

Město čeká další rozsáhlá rekonstrukce. Opravovat se budou chodníky, vzniknou i cyklistické pruhy.Foto: Jan Frýba

Doprava v Náchodě.Na realizaci tohoto projektu žádá město Náchod o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Cílem je zajištění bezpečného pře-sunu chodců a cyklistů podél této významné a frekventované mezinárodní silnice na jejím průtahu Náchodem. Současně dojde i k opravě veřejného osvětlení.

„Celá stavba bude probíhat současně s investiční akcí Ředitelství silnic a dálnic České republiky, Správa Hradec Králové. Budeme tedy všechny práce vzájemně koordinovat, abychom minimalizovali délky částečných uzavírek komunikací. Stejně tak spolupracujeme i se síťaři z RWE Energo, u opravy parovodu s podnikem Teplárny Náchod či s VaK Náchod při výměně vodovodu a pře-pojení přípojek kanalizace. Všem patří velký dík za náročnou přípravu prací," upřesnil starosta Jan Birke.

Vzhledem ke svému rozsahu budou stavební práce rozděleny do jednotlivých úseků a projekčně a realizačně také do dvou etap.

Letos se bude opravovat Náchod od okružní křižovatky „U Slavie" po kruhák „U Čedoku", dále i ulice Běloveská od Čedoku až po areál Ametek. V roce 2017 přijdou na řadu úpravy na ulicích Českoskalická i Pražská po kruhový objezd „U Slavie". A tady budou no-vě z důvodu zvýšení bez-pečnosti pohybu ve městě zřízeny pruhy pro cyklisty. Také pro pěší budou během rekonstrukce vybudovány koridory, které umožní vedení nevidomých s dostatečným pevným oddělením od přilehlé dopravy a stavby. K zachování obslužnosti okolních nemovitostí budou po dobu výstavby zřízeny i lávky přes výkopy.

Autor: Pavla Schwingerová

3.5.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Řidiči se potkali se srnou, divokým prasetem i piráty silnic

Stavba dálnice D11 u Hradce Králové.
28

Dálnici „blokuje“ další rozklad

Divocí koně najdou domov ve východních Čechách

Hradecko, Josefov - Divocí koně se budou od soboty prohánět po pastvinách na okraji Hradce Králové a Josefova. Nový domov najdou v hradecké přírodní památce Na Plachtě a v Ptačím parku Josefovské louky.

Kuželkářky rozehrály jaro domácím vítězstvím

Náchod - Jarní část nejvyšší kuželkářské soutěže žen zahájily náchodské kuželkářky domácím zápasem proti Rokycanům.

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

Gól – negól nakonec derby příliš neovlivnil

Hronov - Jedenáct branek viděli diváci v hronovské Wikov aréně při tradičním derby nesmiřitelných soků. Spokojenější nakonec byli fandové z Náchoda, kteří mohli slavit výhru svého týmu v poměru 7:4.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>