Ze Slovenska dorazilo celkem 40 dětí, které tvořily tři týmy - hokejový, florbalový a fotbalový. Doprovázeny byly svými učiteli a trenéry, a nechyběli ani představitelé města Partizánske v čele s náměstkem primátora Vladimírem Karáskem. Po příjezdu všechny čekalo slavnostní přivítání na náchodské radnici. Úterní odpoledne se neslo v hokejovém duchu, zápas na zimním stadionu ovládl slovenský tým s výsledkem 10:4. Slunečný podvečer děti zakončily procházkou po obnoveném zámeckém kopci, který je naprosto nadchl. Noční zázemí jim pak poskytlo Středisko volného času Déčko.

Ve středu dopoledne nabitý sportovní program pokračoval nejprve florbalovým soubojem ve sportovní hale Plechárna a poté fotbalovým utkáním na atletickém stadionu Hamra. Výkony všech dětí byly opět strhující, i z těchto soubojů vyšli vítězně hosté z Partizánského.

Jsme moc rádi, že touto akcí dochází k prohloubení nejen partnerských, ale dnes už především přátelských vztahů mezi našimi městy. Pevně věříme, že jsme uspořádáním těchto mezinárodních sportovních her zahájili novou tradici, která zpestří již tradiční výměnné pobyty dětí mezi školami. Již nyní totiž začínáme plánovat další ročník, který se uskuteční napřesrok v Partizánskem.