Třetí ročník bazaru Radost pro Radost, který se uskuteční v sobotu 21. listopadu od 14.00 hodin v Café Patro na Masarykově náměstí v Náchodě, letos pomáhá neziskovce Dokořán.

Zaplatí jim kroužek či návštěvu divadla

„Děti z neziskovky Dokořán si zaslouží být motivované k tomu, aby v životě měly sen nebo cíl, ke kterému chtějí směřovat. Bazar Radost pro Radost jim za vybrané peníze chce věnovat třeba roční zaplacení zájmových kroužků z kterých mají radost a které je motivují, protože je prostě baví a jsou v nich dobří. První návštěva Národního divadla nebo galerie je pro děti mnohdy zážitek na celý život," říká zakladatelka bazaru Radost pro Radost Vendula Brdičková.

Fotokoutek i obrazy od studentů

V letošním roce se k bazaru přidala spousta lidí a institucí, kteří vyjadřují svoji podporu právě tou radostnou pomocí. Náchodský fotoklub podporuje bazar od jeho založení právě tím, že vytvořil s pomocí dětí z Dokořán fotokoutek, kde se návštěvníci mohou za malý příspěvek vyfotografovat. Svůj ateliér pro účely fotokoutku zapůjčil známý a nadaný náchodský fotograf Martin Kábrt.

Střední škola propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí zase věnovala do bazaru velkoformátové obrazy, které vytvořili sami studenti. „Škola má celkově zájem se podílet na propagaci neziskovky Dokořán v příštím roce a to hlavně díky profesorce fotografie Karolíně Trudičové," dodala Vendula Brdičková.

V bazaru se bude prodávat i velkoformátový plakát fotografa ČTK Romana Vondrouše, který v roce 2013 vyhrál World Press Photo a který bazar Radost pro Radost podporuje. „Velký dík patří i samotným dětem z neziskovky Dokořán. Připravily fotoplátno Galaxie, ručně dělané výrobky a uvidíte je i tančit v rámci jejich vystoupení," prozradila zakladatelka bazaru.

Prodávat se bude oblečení, ať už nové, vintage, retro i dětské, boty, šperky, doplňky do bytu, obrazy, plakáty, knihy, cédéčka, dévédéčka, elektronika, starožitnosti, radosti a nezbytnosti," prozradila Vendula Brdičková.

Bazar znají po celé republice

Bazar nejenže dělá radost v Náchodě, ale znám je po celé České republice. Proč? Protože všechny věci, které si tam koupíte, daroval dobrovolník. Kamarád kamaráda pro dobrou věc. Odkud? Vede Jihlava, Praha, Náchod, Broumov, Nové Město nad Metují, Dobruška, Brod nad Labem, Jaroměř, Pardubice, Hradec Králové nebo vesnice jako je Litič, Nemajov či Velichovky.

„Máme radost, že si v rámci bazaru Radost pro Radost mohou návštěvníci dát i dobrou kávu. Je to krok k odpočinku i dobrému poklábosení. Hrát bude starý gramofon s praskajícími deskami a probíhat bude i interaktivní výstava fotografií," dodává organizátorka bazaru Radost pro Radost Kamila Gebrtová.

Více informací naleznete na facebookové události Bazárek Radost pro Radost.