Slavnosti budou zahájeny už dnes v podvečer, kdy budou v 18 hodin u kostela nanebevzetí Panny Marie položeny jiřiny na hrob zakladatele jiřinkových slavností. Páter František Hurdálek byl uznávaný pěstitel květin a ovocnář, který v průběhu let 1837 - 1847 svou pečlivostí a vkusem pozvedl úroveň slavnosti. Dnešní program bude pokračovat od 19 hodin v Jiřinkovém sále, kde se v podvečer rozezní šansony Edith Piaf v podání Světlany Nálepkové.

„V sobotu ožije Jiřinkový sál dobovými tanci v podání souboru Campanello z jižních Čech. V rámci programu proběhne autorské čtení knihy Snílkova kavárna a zahraje lidová muzika Šmikuranda," prozrazuje k programu Martina Kolinská.

V neděli se chystá komentovaná prohlídka výstavy obrazů Julie Winterové Mezerové a ve 14 hodin to bude promenádní koncert Big Bandu Dvorský. Součástí koncertu bude vyhlášení výsledků ankety o nejkrásnější jiřinku.

„Celý víkend se bude malovat na hedvábí a aranžovat jiřinky. Po dobu konání akce bude v provozu muzejní kavárna a k zakoupení výrobky a výpěstky studentů z odborné školy služeb v Hradci Králové. Pro pěstitele exotických krásek bude připraven objednávkový prodej hlíz," dodala Martina Kolinská.