Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Novém Městě budou skauti s kasičkami bubnovat pro Afriku

Nové Město nad Metují /FOTOGALERIE/ - Celostátní sbírka s názvem „Postavme školu v Africe“ je veřejná sbírka pořádaná společností Člověk v tísni a Junákem – svazem skautů a skautek ČR, zaměřená na stavbu škol a podporu vzdělávání v Etiopii.

7.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv sbírky

Ve středu 7. října od 9 do 17 hodin se budou v Novém Městě nad Metují pohybovat skauti s kasičkami, kteří se do sbírky zapojí. „Na autobusovém nádraží v Nové Městě nad Metují (Na Rychtě) bude Informační stan, kde pro děti budou připraveny puzzle s africkou tematikou, nebudou chybět ani panely s informacemi o již postavených školách,“ říká hlavní organizátor Václav Hylský.

„Od 14 hodin je připraven i kulturní program a to bubnování na africké bubny, doufám že se nám podaří vybrat co nejvíce finančních prostředku, tak abychom přispěly do celostátní sbírky co největším počtem peněz,“ přeje si Václav Hylský.

V minulých letech se podařilo nashromáždit 13 955 640 korun a z těchto peněz se doposud postavilo devět škol pro bezmála 2000 dětí.
Finanční prostředky poputují nejen na vybavení škol, ale i na nutné vzdělání vyučujících. Děti v Etiopii mnohdy nemájí potřebné vzdělání jen proto, že školy jsou příliš vzdáleny a musejí pracovat, aby se uživily. Dalším z velkých problému je voda ve školách děti si tam musí nosit z domu, pokud ji tam mají.

V letošním ročníku by novoměstští skauti chtěli vybrat co nejvíce peněz, tak aby co největším dílem přispěli do celkové vybrané částky. Na rozdíl od jiných sbírek se zde lidé můžou podrobně seznámit s problémem na které své finance přispívají.

A jak přispět? Příspěvky na sbírku „Postavme školu v Africe“ je možné vhodit přímo do kasiček skautů v ulicích nebo po celý rok posílat na sbírkové konto 222 444 555/0300 u ČSOB.

Další možností je zaslat textovou zprávou ve tvaru „DMS AFRIKA“ na telefonní číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, na konto projektu bude připsáno 27 Kč. Lidé také mohou přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru „DMS ROK AFRIKA“ na číslo 87777 a z kreditu pak bude každý měsíc automaticky odečtena částka 30 Kč. Službu lze zrušit odesláním „DMS STOP AFRIKA“.
Negramotnost dosahuje podle údajů OSN v Etiopii více než 60% a řada dětí se stále učí pod otrhanými přístřešky. Běžné etiopské školy jsou stavěny ze dřeva a hlíny, s malými okny a ve třídě se často tísní přes sto žáků.

Výuka založená převážně na memorování je neefektivní a učitelé nemají dostatečnou kvalifikaci. „Školy postavené z české sbírky mají proti etiopskému standardu lepší vybavení, jsou celkově světlejší a ve třídách je maximálně 50 dětí. Důležitý je také způsob výuky, kdy se žáci zapojují do vyučování a učitelé jsou zaškolováni v moderních vyučovacích metodách,“ říká Ondřej Nádvorník, vedoucí etiopské mise Člověka v tísni. „Naši žáci, kteří se dostanou na střední, se prý skoro vždycky poznají, jsou ve vyučování aktivní a hlásí se. Často mají nejlepší výsledky v celém okresu. Zrovna teď se děti z naší střední internátní školy v Awasse dostaly na vysokou školu.“

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení