Obyvatelé Police bydlící u místních komunikací patřících do majetku města se dočkají jejich oprav.

V současné době se pracuje na propojovací cestě nad domovem důchodců, a to mezi ulicemi Smetanova a K drůbežárně. Po jejím dokončení se začne s rekonstrukcí ulic Ledhujská a Na Honech.

Ledhujská cesta je místní komunikace, která je souběžná s cestou na Suchý Důl. Objížďka tak bude vedena spodní cestou na Suchý Důl a řidičům tak žádná větší zajížďka nehrozí.

S opravou by se mělo začít na začátku srpna a dokončení je plánováno na 15. září.

Zároveň by měla být zahájena i oprava silnice Na Hony. Ta se bude opravovat od odbočky z hlavní silnice z Police nad Metují na Broumov až do obce Hony.

„Práce budou končit na začátku obce, jelikož náměstíčko je v soukromém vlastnictví a k dohodě s majiteli nedošlo," upřesnila starostka Ida Jenková.

Opravy místních komunikací v Polici nad Metují realizuje jedna firma, která vyhrála výběrové řízení, a tak si postup prací i sama koordinuje.

„Do pracovních postupů firmě nezasahujeme. Vše si řídí sami její pracovníci. Doby uzavírek jsou tak jen orientační. Povinností firmy je, aby všechny práce dokončila do října, tak jak to je ve smlouvě," doplnila starostka.

(jim)