Akce pořádaná Klubem přátel turistiky TJ Spartak Police nad Metují odstartuje v pátek 5. prosince s úderem 18. hodiny na chatě Hvězda. Účastníci se již tradičně mohou těšit nejprve na promítání, při němž se tentokrát představí Jan Souček z Vižňova. Další část večera pak bude patřit kamarádskému posezení a vzpomínání.

V sobotu se hned od rána budou moci nejen táborníci, ale i ti, kteří je přijdou jen pozdravit, průběžně prezentovat na chatě Hvězda Až do odpoledních hodin pak zbude dostatek času na výlety po okolí. V 16.30 hodin nastane čas k oficiálnímu slavnostnímu zahájení táboření a také k tradičnímu zapálení vatry. Během sobotního večera se dále o dobrou náladu postará skupina Slaveňáci, která zahraje k poslechu i k tanci. Vyhlášeni opět budou i nej táborníci. Na ocenění se může těšit nejmladší, nejstarší i nejvzdálenější táborník a dále i nejpočetnější přespavší skupina.

Zimní táboření na Hvězdě je druhou nejstarší akcí tohoto typu v naší republice. Jeho historie se začala psát v prosinci roku 1964, kdy se konal první ročník táboření, ovšem ne na Hvězdě, nýbrž na Ostaši. Pořadatelem byl nejprve odbor turistů z Hynčic, po němž později organizaci převzal Slovan Broumov a v roce 1974 již současní pořadatelé - turisté z Police. Jelikož na Ostaši došlo v roce 1975 k vyhoření hostince, přestěhovalo se táboření o tři roky později na Hvězdu. (Zuzana Kubečková)