Hřiště, které slouží školám i sportovně založeným obyvatelům města, je veřejně přístupné. To se však v současné době ukazuje jako chyba.


„Neustále se opravuje síťové oplocení okolo hrazení. Spravují se přetržená lanka a propálené díry (na levém snímku). Vstupní dvířka jsou často vyvrácená, konstrukce koše na basketbal utržená a síťky na koších i na vedlejším asfaltovém hřišti vydrží týden a jsou pryč. Také sítě u branek na malou kopanou jsou neustále protržené a kolem se povalují plastové lahve,“ postěžoval si místostarosta Karel Cejnar, který výčet vandalských činů doplnil ještě o poničenou část povrchu hřiště, kde si někdo dokonce rozdělal oheň. Přestože má sportoviště svého správce, vandaly to v jeho ničení nezastaví. „Správce tam nemůže být dvacet čtyři hodin v kuse. Je to o slušnosti lidí, ta ale mnohdy schází,“ konstatuje místostarosta. Podle něj se tam schází lidé, kteří tam popíjejí, v noci prý na hřišti hrají fotbal a v opilosti ničí majetek. Město v této souvislosti bude hledat řešení, jak nežádoucím jevům zabránit. „Skutečně zvažujeme, že bude hřiště oploceno a klíče od něj budou na vyžádání. Byla to pro město velká investice a stálo nás to dva a půl milionu korun,“ doplnil Cejnar.


S podobnými problémy se potýkají i na veřejném hřišti v příměstské části Lhota. U prolézaček pro děti někdo odcizil lano na stěně, vytrhal nebo prokopnul latě na konstrukci a zničil sedačky na houpačkách.