Tekuté Vánoce si letos pro zákazníky připravily malé i velké pivovary. „Například Zámecký pivovar v Zábřehu si pro letošní rok přichystal vánoční kaštanové pivo. Karlovarský minipivovar Pod pralesem zase uvařil pivo s chutí pečených jablek a skořice,“ vyjmenovala část produkce mluvčí Českomoravského svazu minipivovarů Tereza Melíšková.

Východočeský minipivovar Clock se nechal inspirovat klasickým štědrovečerním menu a také jednou pověrou. Letos proto přichystal nejen Tekutého kapříka, ale také Zlaté prasátko. „Tekutý kapřík je svrchně kvašené světlé silné pivo (5,4 procenta alkoholu). Pokud je vám líto živých kaprů, můžete ztrestat láhev toho tekutého,” píší pivovarníci z Potštejna o tomto svátečním pivu. Ve Zlatém prasátku (7,3 procenta alkoholu) pak člověk ocení ovocnou chuť. Pivovarníci ji podpořili přidáním jahod do hlavního kvašení svrchně kvašeného piva.

Český pivovar společně s vědci dokázal, že pivo se dá vyrobit i ze vzduchu:

Díky vědě lze pivo uvařil už i z vody získané ze vzdušné vlhkosti. Ilustrační foto
Pivo ze vzduchu? Jde to, dokázal český pivovar. Pomohli mu i vědci

Vánoční atmosféra je cítit také v každém loku piv z pivovarů Zichovec či Mazák. Prvně jmenovaný připravil na vánoční svátky piva Like a Svařák, new england IPA se jménem Kometa, Vánočku a Vánoční hrušku. Pivovar Mazák pak várku Vánoční IPA či Stoutu. „Vánoční Stout chutná po čokoládě a voní po skořici. Dále je tu i pivo Dáreček navoněné pomerančovou kůrou, kardamonem a kopou chmelů,“ doplnila Melíšková.

Pozadu nezůstávají ani velcí hráči na českém pivním trhu. „Na prosincový předvánoční čas jsme si v rámci Volby sládků připravili pro hosty hospod a restaurací speciál s názvem Půlnoční. Jedná se o tmavé svrchně kvašené nepasterizované pivo typu Black IPA o stupňovitosti 13,3 procenta a obsahu alkoholu 5,6 procenta,“ uvedl mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář.

Při přípravě silného svrchně kvašeného vánočního speciálu použili prazdrojští sládci pět druhů sladu. Základ tvoří slady plzeňský, pšeničný, mnichovský a také karamelový a čokoládový. „Pivo se svou výraznou chutí s čokoládovými a kávovými tóny výborně hodí k oblíbeným zimním jídlům, ladí s jablečnými, hruškovými nebo čokoládovými dezerty a obstojí i v kombinaci s ochutnáváním klasického vánočního cukroví,“ doplnil mluvčí.

Tradiční Svátek, čertovský Lobkowicz i limitka od Bernarda

Ve Svijanech pro předvánoční a vánoční období opět vaří pivo Svátek. „Svijanský Svátek je kroužkované pivo inspirované starými recepturami, podle nichž se v minulém století vařilo pivo zavážené před zimou na nepřístupné horské chaty. Hotové pivo se po filtraci znovu zakvašuje rozkvašenou mladinou, takzvanými kroužky, a po opětovném zakvašení plní do sudů, v nichž dokváší potřetí. Sváteční ležák proto obsahuje velké množství živých pivovarských kvasinek plných vitamínů skupiny B,“ přiblížil svijanský sládek Petr Menšík.

Už několik let je v tomto čase možné ochutnat i limitku z Rodinného pivovaru Bernard. Je jí Ležák s chmelem z Vysočiny. „Toto pivo je unikát, který uvaříme pouze jednou do roka. Hořkost tohoto je jiná, svébytná, ale velmi lahodná. Ležák s chmelem z Vysočiny je svěží, voňavá a řízná jedenáctka s obsahem 4,7 procenta alkoholu,“ popsal adventní speciál vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Jak chutnalo pivo ve starém Egyptě? Pivo podle dva a půl tisíce let staré receptury uvařil pivovar v Jincích na Příbramsku:

V pivovaru Malý Janek vaří pivo podle dva a půl tisíce let staré receptury. Podle majitele pivovaru Jiřího Janouška (na snímku) bude první várka hotová za dva týdny.
Kousek Egypta za Prahou. Pivovar vaří pivo z dob Alexandra Velikého a Ptolemaia

Pivovary Staropramen pro hospody připravily sváteční limitovanou edici z pivovaru Ostravar. „Jedná se o pivo, které jsme uvařili v rámci programu Speciál ze spilky, s názvem Strong. Je to silnější pivo ze spilky s žateckým chmelem,“ informovala mluvčí pivovaru Denisa Mylbachrová.

Pivovarská skupinu Pivovary Lobkowicz pak pro své příznivce navařila Čertovský speciál. „Jedná se o silné pivo s andělskou pěnou a temně rudou barvou. Vše doplňuje mikulášsky vyvážená plnost a hořkost. Po čertech dobré pivo,“ řekla k chmelovému svátečnímu moku mluvčí skupiny Martina Husková.