Soutěž v požárním útoku do zatáčky byla letos vypsána pro kategorie mladších a starších žáků. Doplňkovou soutěží byla štafeta 4 krát 60 metrů. Kategorie mladších žáků plnila královskou hasičskou disciplinu na klasickém rovném 35 metrů dlouhém úseku. Starší žáci museli v polovině otočit směr útoku o 135 stupňů zpět. Soutěže se zúčastnily mladí hasiči z SDH Stolín, Lhota u Červeného Kostelce, Červeného Kostelce, Hajnic, Hřibojed, Bohuslavic nad Metují a z České Metuje. Každé družstvo mělo v soutěži celkem dva pokusy, lepší se počítal do celkového hodnocení.

V kategorii mladších žáků soutěžilo celkem šest družstev. Zvítězilo domácí družstvo ze Stolína časem 21,64 před Bohuslavicemi 24,20 a Lhotou 28,04. V kategorii starších žáků, si nejlépe s útokem do zatáčky poradilo také domácí družstvo a časem 19,05 zvítězilo před Hřibojedy 20,66 a Hajnicemi 24,09.
Doplňkovou disciplínou byla soutěž ve štafetě 4 krát 60 metrů. Soutěžilo se ve čtyřčlenných družstvech, kde opět ve dvou pokusech bylo úkolem soutěžích na prvním úseku štafety překonat kladinu, na druhém úseku překonat překážku, na třetím správně přenést ruční hasící přístroj a na závěrečném úseku spojit dvě hadice C, připojit je k rozdělovači a proudnici.

V kategorii mladších žáků se do štafet přihlásilo celkem 11 družstev. Nejrychlejší čas měla štafeta ze Lhoty u Červeného Kostelce 58,29 před Stolínem 60,77 a Bohuslavicemi 62,61.

V kategorii starších žáků se do štafet přihlásilo celkem devět družstev. Vítězem se stalo družstvo hasičů ze Stolína 49,99 před Hřibojedy 52,35 a Hajnicemi 53,51.

XVI. ročníku Stolínské zatáčky se celkově zúčastnilo 88 mladých hasičů ze sborů okresu Náchod a Trutnov. Soutěž probíhala na dvou hřištích. U hasičské zbrojnice se soutěžilo v požárním útoku a na vedlejším travnatém hřišti pro požární sport probíhala soutěž ve štafetě. Díky tomuto uspořádání se pořadatelům podařilo naplno využít čas mladých hasičů. Mladší žáci soutěžili v požárním útoku, starší žáci ve štafetě. Po skončení si disciplíny vyměnili. Díky dvou pokusům si mohl každý mladý hasič dobře zasoutěžit a případnou chybu v plnění disciplíny následně napravit.

(Josef Vondra, vedoucí mládeže SDH Stolín)