FINALISTKA MISS ČRAndrea Bezděková,
21 let
Studentka Univerzity Karlovy v Praze, Fakulty tělesné výchovy a sportu.
Finalistka soutěže Miss Česká republika číslo 4
Všechny podrobnosti, a jak je možné pro Andreu hlasovat, jsou uvedené na jejím facebookovém profilu: Andrea Bezděková
Medailonky všech finalistek je možné sledovat také každý den v televizním vysílání

Finalistku soutěže přivítal na náchodské radnici v úterý dopoledne starosta Jan Birke. Andree Bezděkové popřál také hodně štěstí i ve velkém finále s tím, že ji všichni budou držet palce.

Finalistku Miss uvítali na radnici

„Jsem nesmírně nadšen, že se dívka z Náchoda probojovala v této prestižní soutěži tak vysoko. Není to zviditelnění jen její osoby, ale i našeho města. Proto má naši plnou podporu. Nepamatuji se, že by takovéhoto úspěchu některá z dívek v minulosti dosáhla," ocenil starosta.

Přítomnosti Andrey Bezděkové v rodném městě využil i Náchodský deník a finalistku i její rodiče, kteří ji doprovázeli, vyzpovídal.

Andrea Bezděková je příjemná a sdílná dívka, která studuje Univerzitu Karlovu v Praze, a to Fakultu tělesné výchovy a sportu.

„Do budoucna mám v plánu v tomto oboru pokračovat. Nejvíce by se mně líbilo dělat třeba manažerku sportovnímu klubu. To jsou ale předběžné velké cíle. Sport mě baví a jak se říká, dobíjí mně baterky," svěřila se Andrea Bezděková.

Do soutěže se přihlásila sama

Do soutěže Miss České republiky se přihlásila sama, a to prý na svůj popud. Jak přiznala, velký podíl na tom mají její přátelé, kteří ji do soutěže namotivovali.

„Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Chtěla jsem dokázat také sama sobě, že mám trochu odvahy a kuráže," řekla s úsměvem Andrea.

Do soutěže se přihlásila na poslední chvíli, a to den před posledním castingem, kterým vše začalo. Bylo to prý buď a nebo. Úspěch se dostavil a postoupila následně i do semifinále mezi nejkrásnější padesátku. V následném kole se probojovala až do první desítky a zajistila si tak postup do velkého finále, kde se rozhodne, kdo bude královnou krásy.

„Teď mám za sebou čtrnáctidenní soustředění v Thajsku. Tam to bylo naprosto perfektní. Hrozně jsme si to tam s holkami užívaly. Nazvali nás tam pionýrským táborem. Byly to neskutečné zážitky. Hodně jsme tam trénovaly a zdokonalovaly se v tom, co bude potřebné na finále," prozradila finalistka.

Jak dopadne finále je podle Andrey předčasné předpovídat. Velký úspěch pro ni je, že se probojovala mezi nejlepší desítku. Už to prý je nádhera.

„Ono to ale člověka za celou cestu tak pohltí, že nakonec to vyhrát chce, a to i když ze začátku tvrdí, že ne. Nejdůležitější teď pro mě je si celý ten poslední večer pořádně užít a být hrdá na to, co tam před publikem předvedu. V každém případě jsem doposud bojovala férově, a tak to chci i dokončit," přiznala Andrea.

Možná zaujme porotu její hlas

Co je její přednost, která by ji ve finále mohla pomoci až k titulu, nedovedla posoudit. Je prý ale hodně spontánní a živelný člověk a vše bere s lehkostí. Možná bude její prioritou i její neobvyklý a přítažlivý hlas.

Prozatím nemá ani žádné zkušenosti s modelingem či focení. Jediné fotky, které má, jsou z dovolených.

„Jak říká moje maminka, jsem spíš taková Popelka. Když se ohlédnu, byla to dost velká odvaha," říká Andrea Bezděková.

Šest let se věnovala mažoretkám

Zkušenosti s vystupováním před veřejností ale má. Jak prozradila, od sedmé třídy základní školy se věnovala v náchodském oddílu aktivně mažoretkovému sportu. Tento oddíl sklízí velké úspěchy doma i v zahraničí. U mažoretek vydržela okolo šesti roků a kdyby to šlo, ráda by se vrátila, ale časově se to už zvládat nedá.

„Vždy se mně mažoretky moc líbily, ale musela jsem k tomu dozrát a zasloužit si to. Tam jsem před veřejností vystupovala stále, proto mě vystupování na pódiu nemůže zaskočit. Moc se těším, až budu moci zase vystoupit před publikem. Bude to sice něco jiného, ale snad to zvládnu. Na mažoretky velmi ráda vzpomínám, bylo to krásné období," zavzpomínala Andrea.

Z finále určité obavy má, ale jak říká, tak si ho chce hlavně užít. Ráda by se dostala až na vrchol, protože vše je o prvních třech. O dalším pořadí se už nikde nemluví.

Počítá i s jistou změnou života

„Je mně jasné, že pokud bych se probojovala až na špici, rapidně se mi změní život. Připravovali jsme se na to po celou dobu absolvování přípravy. Ještě máme čtrnáct dnů na to, dozrát k úplné dokonalosti. Jsem snad připravená na všechno. Když už jsem do toho šla, musím počítat i s touto variantou," svěřila se s odhodláním Andrea.

Přítele opustit neplánuje

Prozradila i to, že má výborného přítele a doufá, že to zůstane stejné i po soutěži a nehodlá na tom nic měnit. Věří, že ji „missí nemoc" nedožene. Odhodlaná je ona i její přítel.

„Je to pro něho dost náročné období, ale podporuje mě. Je jasné, že některé věci se mu moc nelíbí a příčí se mu, ale je to tolerantní a trpělivý člověk. Nějaké krize jsme už přežili a stále nám to dobře funguje," pochvaluje si Andrea Bezděková.

To, že se přihlásila do soutěž Miss České republiky její rodiče předem nevěděli.

„Tajné to asi nebylo, ale nám to řekla, až když byla mezi padesátkou nejlepších. Oznámení bylo takové, že nám poslala fotku s tričkem Miss, tak jsme se to dozvěděli," prozradil její otec Tomáš Bezděk.

„Pro mě to byl šok," dodala její maminka Milena.

Rodiče to samozřejmě své dceři přejí, ale podle tatínka té popularity už je dost.

Rodiče jsou na svoji dceru už dnes hrdí

„Pro mě to je dostačující, čeho naše dcera dosáhla. Jsem na ni hrdý. Na nejvyšším místě bych ji chtěl vidět, ale jen kvůli ní. Kvůli sobě určitě ne. Pokud to tímto skončí, tak se ji život nezmění a naopak budeme rádi, když se dokáže zase dostat zpátky do těch kolejí, kde byla předtím. Své si užila," vysvětlil Tomáš Bezděk.

„Věřím, že se Andrea nezmění, protože je slušně vychovaná. Tak z toho vycházím. Prostě ji ten kolotoč nesmí semlít. Myslím, že to v životě už má nějak nastavené. Od mala ví co chce, a tak doufám, že ustojí i toto," doplnila Milena Bezděková.

Chtějí aby úspěšně dokončila studium

Jak se jednomyslně shodli oba rodiče, prioritou je, aby dcera dokončila úspěšně školu a měla úplné vzdělání, o kterém vždy snila.

„Pokud účast v soutěži podpoří dobrou věc, bude to jen dobře. Bude se také vědět o Náchodu, což je také dobře. Určitě ji budeme držet palce a přát co nejlepší umístění. Podporu má, jen chceme, aby zůstala svá," doplnila Milena Bezděková.

„Přeji Andree, aby si poslední večer užila. Pro mě je nejdůležitější, aby odjížděla ze soutěže, a to i když se neumístí, bez slz v očích. Velkého úspěchu dosáhla už nyní," uzavřel Tomáš Bezděk.