V areálu stanice HZS KHK ve Velkém Poříčí se o titul přeborníka HZS ČR v disciplínách TFA utkalo celkem 31 hasičů, do soutěže se přihlásilo i pět žen. "Trať postavená pro jednotlivce byla rozdělena do čtyř úseků, přičemž maximální limit na splnění byl čtyři minuty. Do celkového hodnocení se časy sčítaly," vysvětluje pravidla náročné soutěže mluvčí hasiči Martina Götzová.

Závodní trať procházela částečně i výcvikovým polygonem pro činnosti ve výšce a nad volnou hloubkou, který v areálu stanice Velké Poříčí sídlí. Soutěžící nastupovali na start v třívrstvém zásahovém oděvu včetně odnímatelných vrstev, zásahové přilbě, rukavicích, obuvi a s dýchacím přístrojem bez masky.

Popis soutěžních úseků:

Úsek číslo 1 – Běh s požárními hadicemi a sbalení dvou hadic B (roztažení hadicového vedení na určenou vzdálenost, sbalení a uložení dvou hadic do boxu).

Úsek číslo 2 – Keiser box, figurína a bariéra (přemístění závaží v kaiserboxu pomocí palice, přemístění figuríny a přelezení 3m bariéry s lanem).

Úsek číslo 3 – Vynesení kanystrů, vytažení závaží a snesení kanystrů (vynesení kanystrů 2x15 Kg do 2. NP, vytažení dvou hadic B na laně a snesení kanystrů).

Úsek číslo 4 – Výběh po schodišti (výběh po schodišti výcvikového polygonu).

Soutěž o nejtvrdšího hasiče mezi profesionály i dobrovolníky se v úterý 20. července odehrála na požární stanici HZS Královéhradeckého kraje ve Velkém Poříčí.Soutěž o nejtvrdšího hasiče mezi profesionály i dobrovolníky se v úterý 20. července odehrála na požární stanici HZS Královéhradeckého kraje ve Velkém Poříčí.Zdroj: Michal Fanta

Výsledky celkové:

1. Michal Brousil (HZS JČK) – 03:32,97

2. Pavel Kouřík (HZS PLK) – 03:40,48

3. Zdeněk Král (HZS PAK) – 03:44,29

Výsledky kategorie Muži A 18 až 34

4. Michal Brousil (HZS JČK) – 03:32,97

5. Pavel Kouřík (HZS PLK) – 03:40,48

6. Zdeněk Král (HZS PAK) – 03:44,29

Výsledky kategorie Muži B 35 až 44

1. Marek Víšek (HZS PAK) – 03:46,28

2. Michal Přecechtěl (HZS OLK) – 04:01,87

3. Martin Plšek (HZS OLK) – 04:02,69

Výsledky kategorie Muži C 45 a více

1. Daniel Kouřil (HZS OLK) – 04:24,37

2. Josef Frýdl (HZS ZLK) – 06:20,82

3. Zdeněk Vrána (HZS LBK) – 08:55,47

Výsledky kategorie Ženy 18 a více:

1. Petra Čaganová (Nižní Lhoty) – 06:29,27

2. Marie Tarantová (SDH Dalešice) – 06:35,84

3. Pavlína Dlasková Hoření (Příšovice) – 06:51,84