Na tísňovou linku bylo v neděli kolem 18. hodiny v polštině oznámeno, že příbuzní postrádají muže, který šel rybařit na vodní přivaděč do nádrže Rozkoš. "Muž byl neplavec a na hladině plavaly jeho věci. Poplach se okamžitě rozezněl profesionálním a dobrovolným jednotkám hasičů z okolí, zdravotnické záchranné službě ZZS KHK a policistům, na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby. K vodní nádrži přijeli hasiči se čluny a začali prohledávat prostor, kde se měl rybář pohybovat, přilétající vrtulník prováděl průzkum ze vzduchu," popsali rychlý sled událostí královéhradečtí krajští hasiči na sociální síti Facebook.

Ilustrační foto.
Opilý senior spadl z kola do příkopu. Letěl pro něho vrtulník a hrozí mu pokuta

Během několika minut nalezli osobu ve vodě dobrovolní hasiči, vytáhli ji do člunu a okamžitě zahájili resuscitaci. Muže převezli mezitím na břeh, kde pokračovali další dobu v oživování zdravotničtí záchranáři. "Rybář byl nakonec transportován do nemocnice, na následky tonutí však zemřel," konstatovali hasiči.

Na místě byl kromě jednotek požární ochrany také krajský psycholog HZS, který poskytoval pozůstalým první psychickou pomoc, tlumočení do polštiny zajišťoval jeden ze sloužících hasičů ze stanice Velké Poříčí.

Nehoda na železnici. Ilustrační foto
Smrti unikl o vlas. Ve Starkoči člověk spadl pod přijíždějící vlak

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Velkého Poříčí a JSDH Česká Skalice. Aktivována byla také sloužící potápěčská skupina HZS Pardubického kraje, která byla vzápětí po nalezení osoby odvolána.

Hasiči připomínají. že s blížícím se létem nastává i čas, který lidé budou častěji trávit u vody a neměli by podceňovat nástrahy, které jsou s vodou spojené.