„Úsekový radar pro měření rychlosti bude nově sledovat rychlost projíždějících vozidel ve Velkých Petrovicích. Kamery již byly nainstalované, zařízení je zkalibrováno a připraveno k plnému provozu. Zaznamenávání přestupků začne v pondělí 27. května," potvrdila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof a doplnila, že měření rychlosti zajistí Městská policie Náchod na základě veřejnoprávní smlouvy mezi městem Náchod a obcí Velké Petrovice. „Toto opatření je odpovědí na dlouhodobé požadavky místních obyvatel, kteří usilovali o zvýšení bezpečnosti na této frekventované silnici," zdůraznila mluvčí.

Českoskalická ulice.
Rychlá jízda se nevyplatí. Radary v Náchodě už měří, řidiče varuje nápis Zpomal

V první fázi bylo na žádost obyvatel Velkých Petrovic a po dohodě s představiteli obce provedené měření, které potvrdilo velmi časté a mnohdy i výrazné překračování rychlosti. „Pro představu – jen za měsíc duben překročilo rychlost v měřeném úseku více než osmnáct tisíc vozidel, z toho téměř padesát řidičů dokonce jelo rychlostí vyšší než 116 km za hodinu," sdělila Nina Adlof alarmující výsledky.

Úsekové měření, jehož administraci budou zajišťovat pracovníci Městského úřadu v Náchodě, bude proto v nejbližších dnech spuštěné do ostrého provozu. Náchodský městský úřad a obyvatelé Velkých Petrovic věří, že toto opatření výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti na hlavní komunikaci mezi Hronovem a Policí nad Metují a zajistí klidnější a bezpečnější prostředí pro místní obyvatele i projíždějící řidiče.