Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velkoobjemový kontejner se zdravotnickým materiálem poputuje do Indie

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ - Neobyčejně živo bylo v noci z neděle na včerejšek 26. března v areálu firmy Batist. Do druhé hodiny ranní zde byl totiž do velkoobjemového kontejneru nakládán obvazový materiál.

27.3.2012
SDÍLEJ:

V noci z neděle na pondělí se v Červeném Kostelci nakládal kontejner, který odveze humanitární pomoc nejchudším lidem do Indie. Foto: Tomáš Kábrt

„Jde už o 27. velkoobjemový kontejner se zdravotnickým materiálem, který putuje do Indie v souvislosti s každoroční humanitární pomocí určené nejubožejším, nejchudším a ohroženým na životě v této lidnaté zemi,“ řekla Dana Jarošová, předsedkyně správní rady Nadace svatého Františka z Assisi z Brna.

Nakládka v Kostelci a také v Brně…

Z Červeného Kostelce byl kontejner přepraven do Brna, kde nakládka včera pokračovala. „Za dopravu kontejneru z Brna do Kalkaty zaplatíme asi 90 tisíc korun. Kontejner bude dopraven pozemní cestou do Hamburku a pak 1. dubna přeložen na námořní loď Hanjin United Kingdom korejské lodní společnosti. Předpokládané připlutí do kalkatského přístavu bude 6. května,“ uvedla Dana Jarošová.

Po domluvě se sestrami z indické řehole Misionářky lásky, kterou v roce 1948 založila Matka Tereza, nadace nakoupila a darem od dodavatelů získala zdravotnický materiál v hodnotě více než 7,7 milionu korun.

Batist, který je pravidelným dárcem do této humanitární pomoci, poskytl gázu, obvazy, pružná obinadla a vatu. Součástí pomoci jsou i dva tisíce infuzních souprav, injekční jehly a stříkačky, chirurgické rukavice… V kontejneru budou i léčiva, například 25 tisíc tablet antibiotik, 160 tisíc tablet léků proti bolesti, 852 tisíc tablet vitaminů, přes 100 tisíc šumivých tablet kalcia, 1500 kilogramů hroznového cukru, 360 litrů dezinfekce do ran a 8800 tub masti Betadine.

Pro zmrzačené indické malomocné v noci naložili kontejner s obvazy, poputuje na pomoc chudým v Indii věnovali Domovy seniorů z Přelouče a Pardubic, lidé dobré vůle z Prahy a Brna 93 párů berlí pro děti a dospělé a šest invalidních vozíků. Pro odložené kojence věnovaly maminky devět kojeneckých lahví s náhradními savičkami. Námořní loď poveze do Indie kontejner se zhruba 12,9 tun životně důležitých potřeb.

„Dosud jsme sestrám odeslali 26 kontejnerů, všechny jim přišly v naprostém pořádku. Sestry nám také vždy písemně sdělují, jak obsahu kontejneru využily: vždy pro záchranu životů lidí ohrožených smrtí, kteří si nemohou ani koupit léky, ani zaplatit léčení v nemocnici malomocní, opuštěné děti, umírající starci a stařenky,“ upozornila předsedkyně Dana Jarošová. 

Hynek Šnajdar

Autor: Redakce

27.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Montessori základní školy v Náchodě

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení