V 8.50 hodin odjíždí vlak z královéhradeckého nádraží do Jaroměře, kde mohou cestující navštívit železniční muzeum. Po předložení jízdenky z parního vlaku získávají automaticky 20 Kč slevu ze vstupného. Mohou také navštívit Pevnost Josefov. V 9.43 hodin bude vlak pokračovat směrem na Českou Skalici a Náchod.

„Na zámcích v Ratibořicích a Náchodě je pro cestující, kteří přijedou parním vlakem a předloží v pokladně jízdenku, připravena speciální rozšířená prohlídka,“ říká Jaromír Tauchman, koordinátor jízd muzejních vlaků.

V Hronově, kde odpoledne začne divadelní přehlídka, zase uvítá cestující Alois Jirásek a divadelní soubory v kostýmech. Před stanicí bude přistaven autobus, který pojede do Muzea stavebnice Merkur v Polici n. M. Ve 13:50 hodin odjíždí historická souprava zpět do Náchoda.

Zpestřením bude i ranní souběžná jízda veteránů z Jaroměře směrem do Hradce Králové. Historické automobily doprovodí muzejní vlak také od pumpy Černožice k nádraží Česká Skalice a do Vysokovského kopce,“ dodává Tauchman. (jt)