V 10 hodin se otevřela branka a farma Wenet vítala první návštěvníky. „Necelá stovka návštěvníků si se zvířátky a v našich dílničkách druhý advent opravdu užila," pochvalovala si Eva Novotná z pořadatelského týmu.

„Děti s rodiči nazdobili stromky a pak už jsme jen čekali a dívali se. Jablíčka a mrkev jako vánoční ozdoby na stromečcích, to mají lamy a velbloudi moc rádi. Během pár minut byla výzdoba snědena," prozradila, že ovocná chuť pro ně byla velkým lákadlem.

Pomníček v České Skalici připomíná legendárního Johna Lennona.
VIDEO: U jediného pomníku Lennona u nás vzplála v den výročí jeho smrti svíčka

Dalším příjemným zpestřením návštěvy Wenetu byla stavba veselého betlému a tvoření svícínků. Postavy do betlému si hosté vybarvili a zařadili do připraveného betlému s jesličkami. Zručnost si vyzkoušeli při tvorbě svícínku, připevnit svíčku, větvičky a ozdoby. Nechyběla ani rodinka usměvavých sněhuláků nebo ukázka kovářského umění. Nakonec se všichni mohli zahřát u výborného vánočního čaje, kávy, horké čokolády a punče, nechybělo cukroví, perníčky, vánočka a další dobrůtky. V 15 hodin se branka za spokojenými a nadšenými návštěvníky zavřela.