„Nepřijeli jsme se sem předvádět, ale je to spíš náborová akce, jejímž cílem je ukázat, že studená voda je zdraví a lidskému organismu prospěšná,“ vysvětlil početnému zástupu přihlížejících otužilec Petr Kocián, který neopomněl připomenout, že název otužileckého klubu Metujští tygři vymyslel Poličák Josef Jiroušek.

„Kdo vleze do téhle studené vody, aspoň se smočí, může získat zájezd. Zatím vám nepovím kam, protože kdybych řekl, že to je na 14 dní do Thajska, tak tam naskáčete všichni,“ vyzval s úsměvem přihlížející, aby okusili chladnou vodu. A skutečně se našlo několik odvážlivců, kteří zkusili jaké to je svléknout se do plavek, když se teplota vzduchu i vody pohybuje jen okolo dvou stupňů nad nulou.

„Rád bych vás upozornil na předsedu našeho oddílu Metujských tygrů Pavla Trabichovského, který příští rok bude plavat kanálem La Manche z anglického Doveru do francouzského Calais a již tři roky se na tuto výzvu připravuje,“ prozradil ještě před vstupem do vody Petr Kocián o nejlepším plavci oddílu

Přibližně tucet otužilců, mezi nimž byly i dvě ženy, se ale nevydal na žádnou závodní rozplavbu, kterou Metujští tygři běžně plavou do zápočtu Českého poháru zimního plavání, ale jen krátkým několikaminutovým pobytem se osvěžil ve vodě, jež byla na několika místech pokryta křehkým ledem.

„Tak pro vás, kdo jste našli odvahu a vlezli tam, mám zprávu ohledně slíbeného zájezdu – bude to jednodenní výlet do Punkevních jeskyní na Macoše, což je strašně krásné místo. Plave se zde vždycky na podzim při zahájení zimní otužilecké sezony, máte tam nad hlavou krápníky a je to skutečně nejkrásnější aquapark u nás v republice,“ prozradil pořadatel Petr Kocián, kterýsi jako poslední z otužilců zaplaval v Hlavňovském rybníku. Tam ho svým svým druhým vstupem provázel Pavel Trabichovský, který si lehce zatrénoval v rámci náročné přípravy na překonání kanálu La Manche.