Pouť, která měla opět charitativní poslání, nepokazily ani dvě přírodní zkoušky odolnosti pořadatelů. „V pátek se přihnala vichřice, která nám málem převrátila pódium, a v neděli nad ránem přišla bouřka. Obojí jsme naštěstí ustáli bez újmy,“ oddechl si hlavní organizátor tropického veselí Michal Ulrich, který při třídenním maratonu organizačních a zajišťovacích povinností prakticky nespí. „Lítám furt sem a tam, mám toho už plný brejle. Ale výsledek stojí za to. “

Vzhledem k horkému víkendovému počasí nebyl přes den na atrakcích až takový nával, ale jak se slunce sklánělo k horizontu a teplota klesala, tak se českoskalická „Matějská“ rychle plnila návštěvníky. Ti při vstupu do světa zábavy do kasičky dobrovolným vstupným přispívali na Ústav sociální péče v České Skalici a na děti postižené dětskou mozkovou obrnou. „V pátek se vybralo 17 044 korun a v sobotu 34 634 korun,“ prozradil Deníku Michal Ulrich a doplnil, že deset tisíc korun od majitelů motorových tříkolek (kteří mezi sebou udělali sbírku) převzal za postižené děti Péťa Horáček. Rovněž další vybrané peníze pomohou potřebným.

Sobotní vrchol programu obstarali hasiči, kteří na skladbu „Vltava“ Bedřicha Smetany za doprovodu ohňostroje předvedli nadšenému publiku vodní fontánu z 28 tančících proudů vody.