Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendová porota se vyjádřila k používání počítače

Náchodsko /VÍKENDOVÁ POROTA/ - Je dobré používat počítač také v soukromí? Jak jste na tom vy?

21.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Mikulenka

Věra Kašíková. VĚRA KAŠÍKOVÁ,

ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují

Jelikož patřím ke generaci přes padesát, začátek éry počítačů jsem prožívala rozpačitě, s obavami. Ale základní uživatelská práce s počítačem se pro mne stala nezbytnou včetně používání internetu. Počítač vnímám jako věrného, rychlého a chytrého pomocníka v práci. V soukromí již úplně výjimečně zasedám k počítači, opět pouze za účelem získání nebo předání důležitých informací. Rozhodně nezasedám k počítačovým hrám, surfování po internetu. Svůj volný čas trávím činnostmi v pohybu, v přírodě, raději si přečtu pěknou knížku. Určitě si dnešní doba vyžaduje dobré znalosti práce s počítačem a děti jsou velice schopné s nimi pracovat. Ale přílišná závislost na počítači není dobrá. Jsem moc ráda za své dětství, které jsem trávila venku s partou kamarádů, prací v hospodářství, sportem.

Ondřej Daněk.ONDŘEJ DANĚK,

správce zámku v Novém Městě nad Metují

Život bez počítače si umím představit, ale neumím tuto představu realizovat. A to nejen proto, že jsem nucen používat počítač při své v práci, ale přičítám to rovněž své slabé vůli, kdy se v mimopracovní chvíli přistihnu, že opět s počítačem pracuji. Závislostí bych to však pro klid svého svědomí raději nenazýval. Pokud bych měl srovnat mé dětství a dětství dnešních dětí,jsem rád, že jsem vyrostl bez přítomnosti počítače. Čas jsem opravdu trávil venku s kamarády. Přijde mi, že naše generace byla ještě svobodnější a má z dětství vzpomínky a zážitky, i když někdy v podobě odřenin a modřin, ale to k dětství patří. Dnešní děti, ty které opravdu svůj volný čas prosedí před monitorem, jsou o zážitky ochuzeny a nebudou mít jednou na co vzpomínat. Možná si jen vzpomenou, jaký to byl problém, pokud vypadl signál pro internet, nebo, že na sociální síti zrovna nikdo nebyl online.

Ludmila Pohanková. LUDMILA POHANKOVÁ,

Ředitelka Střediska volného času Déčko Náchod

Počítače a internet jsou fenoménem současné doby a jsou běžnou pracovní pomůckou. Umožnily nám dříve neuvěřitelné zrychlení při přesunu z místa na místo, při předávání dat, při komunikaci a to jak pracovní, tak i osobní. Nevím, jestli to je správně, ale vím jistě, že není možné technický pokrok zastavit. Moje práce by bez počítače a internetu nebyla vůbec možná, vždyť i důležitá pošta mi dnes chodí do datové schránky ve virtuální obálce. V osobním životě používám počítač také, zejména pro komunikaci s mojí maminkou, která bydlí téměř na druhém konci republiky. Když jsem byla před časem na rok v cizině, ona se naučila v téměř osmdesáti letech ovládat internet, abychom si mohly psát, a už to tak zůstalo, dnes navíc ovládá i skype a má profil na Facebooku. Pravda je, že jsem v poslední době přehlcena množstvím mailových zpráv, jejich zasílání je snadné a zdarma a tak si mnohdy lidé neuvědomují, že jejich otevření, zkontrolování a vyřízení nebo jen pouhé smazání zabere nějaký čas. To bych klidně zpoplatnila, každý by si pak rozmyslel, co druhým píše. Některé zprávy už ani neotevírám a po víkendu bez počítače se bojím v pondělí otevřít poštu.

Daniel Denygr.DANIEL DENYGR,

ředitel o.p.s. Branka, Náchod

Počítač se stal stejně jako mobilní telefon součástí našich životů. Osobně s počítačem pracuji každý den v zaměstnání, ale i doma, což je samozřejmě někdy špatně. Čas, který doma strávím u počítače, je na úkor rodiny. Jestli je počítač „ujídač“ času? Pro pracovní účely rozhodně ne, ale při suplování virtuálního setkání namísto osobního cítím velký problém. Hlavně mladší generace využívá různých sociálních sítí a e-mailů ke komunikaci a lidé v produktivním věku jsou v dnešní době natolik zahlceni prací, že jim leckdy nezbývá čas ani na návštěvu místních hospůdek, které sloužily od nepaměti jako komunikační body v místních komunitách. Využívání nových technologií je určitě přínosné, ale měli bychom si sáhnout do svědomí a neoddávat se virtuální realitě úplně.

Autor: Redakce

21.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení