Jednou z těchto aktivit, společnou pro obě země, je česko - polský projekt s názvem “Internetová prezentace evropského města Náchod - Kudowa Zdrój“.

„Jedná se o projekt, který je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis,“ uvedla Nina Adlof, tisková mluvčí náchodské radnice. Jak dodala, výstupem projektu je virtuální prohlídka zajímavých míst v Náchodě, ve městě Kudowa Zdroj a v blízkém okolí obou měst. Ta byla spuštěna právě v těchto dnech na internetových stránkách města (www.mestonachod.cz). Spatřit ji tak mohou nejen obyvatelé Náchoda a Kudowy Zdrój, ale i ostatní zájemci.

„Na rozdíl od předchozí verze, zde byly použity nové technologie, které umožňují návštěvníkovi libovolný pohled všemi směry, přibližování či oddalování objektů nebo automatické procházení ze snímku do další lokace. Některé snímky ukazují místa netradičně, doslova z ptačího pohledu,“ seznámila nás s novinkou mluvčí náchodské radnice.

Jak mluvčí Adlof zároveň dodala, jedná se o startovací verzi, která bude postupně doplňována. Její součástí by měly být v brzké budoucnosti také letecké snímky.