"Chci vás informovat, a především předejít zbytečným dezinformacím a spekulacím. Jeden ze zaměstnanců našeho úřadu byl testován s pozitivním výsledkem. V důsledku této informace jsem celou věc o víkendu řešil velmi intenzivně s Krajskou hygienickou stanicí, tak aby to chod úřadu nijak neovlivnilo," ujistil starosta a připomněl, že situace se v posledních dnech a týdnech mění velmi dynamicky.

Podle Jana Birke v tuto chvíli není důvod k žádným obavám, všechny agendy pojedou i nadále v omezeném režimu jako v posledních týdnech, a to v pondělí a ve středu v době 14-17 hodin.

"Rád bych na vás všechny apeloval, takových případů bude stále přibývat, prosím, zachovejme si všichni chladnou hlavu, a hlavně lidskost a solidaritu, které jsem mohl v posledních dnech vnímat neuvěřitelné množství! Jsem za to nesmírně rád a hrdý. Buďme i nadále ohleduplní k sobě navzájem," vyzval nejen obyvatele města.

Podle aktuálních informací Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje je k dnešnímu 30. březnu v kraji 84 osob s prokázanou nákazou, z toho 31 jich je z okresu Hradech Králové, 36 z Náchodska, 9 z Trutnovska, 5 z Jičínska a 3 z Rychnovska.