Delší doba zapůjčení vyjde levněji

První zastávkou na cestě k zapůjčení potřebného vybavení může být novoměstská Vodácká škola záchrany. Nafukovací kánoi Pálava včetně dvou pádel a lodního pytle na dva dny nabízí za 280 korun, po třech dnech se cena snižuje na 260 korun. Raft Colorado pro čtyři až šest osob společně se čtyřmi pádly a jedním lodním pytlem vyjde na dva dny za 750 korun, od tří dnů je cena o padesát korun nižší.

Příležitostní vodáci se mohou potýkat s dalším problémem dopravou. „Díky půjčovnám, které nabízejí dopravu lodi až k řece, jsem si ušetřil plno námahy. Minimálně proto se půjčení určitě vyplatí," řekl vodák Vojtěch Fiala z Brna, jenž s oblibou zdolává vodní peřeje i na Náchodsku. I Vodácká škola dopravu nabízí, za kilometr si účtuje 11 korun.

Vybavení poskytnou na osobní záruku

Pro Hronováky je další možnost přímo u Vodáků Hronov. Raft na osobu a den nabízejí za 50 korun, kajak za 100 korun nebo laminátovou loď za 40 korun. Důležitou informací však zůstává, že vodáci nečlenům vybavení půjčují jen na osobní záruku některého ze stávajících členů.

Půjčit si můžete také vestu, přilbu či pumpu

Středisko volného času Déčko v Náchodě rovněž nabízí vybavení. Nafukovací kánoe pro dvě až tři osoby vyjde na 200 korun na den. Za raft pro šest lidí je třeba zaplatit 600 korun. Pokud by však byla posádka osmičlenná, jeho cena bude 800 korun za den. V ceně půjčovného jsou i pádla. Déčko navíc nabízí i další vodácké nutnosti, a to za cenu 15 korun za kus denně. Jedná se o vestu, barel, házecí pytlík, přilbu, pumpu k nafouknutí lodě a pádlo.

Vodáci z okolí Teplic nad Metují mohou zkusit změnu mořský kajaking, který lze provozovat i na jezerech a přehradách. Půjčovna Jiřího Černáka nabízí dva sety. Kompletní set s bundou a speciální vestou za 300 korun na den, menší set za 270 korun. (mon)