Parné dny jsou ale zpátky a sezóna začíná nanovo. „Slabé návštěvnosti se nebojím, ztráty z minulých týdnů vykompenzujeme v těch dalších,“ řekl správce Jiráskova koupaliště Petr Ježek.


Náchodské koupaliště za červenec navštívilo průměrně 1300 lidí, tedy ve dnech, kdy bylo otevřeno. Až polovinu klientely tvoří turisté z Polska, za relaxací tam ale dojíždí i Němci a Holanďané. „Meziroční nárůst návštěvnosti je asi patnáct procent,“ uvedl Ježek s tím, že se snaží služby dále vylepšovat, aby nalákali ještě více lidí.


Letos tak na děti v menším bazénu čeká vodní skluzavka a houpačka, na souši to jsou rovněž houpačky a prolézačky, rekonstrukce se dočkaly i toalety. Ty aktivnější si mohou pronajmou hřiště na plážový volejbal, kuželky nebo stolní tenis. Ostatní atrakce jsou v ceně vstupného, včetně velké čtyřproudé skluzavky vedoucí do plaveckého bazénu.Ten skrývá i masážní trysky a výřivku. „Kvalita vody je špičková, pravidelně kontrolovaná. Její jakost hlídá automatický systém,“ uvedl správce Jiráskova koupaliště v Náchodě Petr Ježek.

(Ondřej Bednář)