II. liga – ženy:

VŠTJ Stavební fakulta Praha – TJ Jiskra Jaroměř 0:3 (-14, -23, -17) a 1:3 (-22, 22, -13, -22). Další kolo II. ligy sehrály jaroměřské ženy na půdě pražské stavební fakulty.

Prvních několik balónů se vyznačovalo oťukáváním obou týmů, kteří bod po bodu postupovaly až k prvnímu technickému time-outu. Poté se Jaroměř odpoutala, zvýšila svůj náskok a relativně hladce vyhrála celý set. Druhý set probíhal v podobném rytmu, hostující ženy nedovolily soupeřkám větší vzdor, soupeře převážily zejména na útoku a i přes pár chyb v koncovce druhý set dotáhly do vítězného konce. Třetí set probíhal velmi podobně a Jaroměř tak zvítězila 3:0.

I počátek druhého utkání probíhal v podobném rytmu. Jaroměř přehrála soupeře na síti a dotáhla sadu vítězně ke konci. Pražský tým však naději neztratil a do druhého setu nastoupil jako vyměněný. Naprosto špičkovou hrou v poli a rychlými kombinacemi na síti decimoval jaroměřské ženy, které měly veliké problémy složit balón na zem. Vedení 16:9 Jaroměřačky rychle ztratily a dovolily soupeři bod po bodu dotahovat. Rozjetý domácí tým na závěr setu ještě více přitlačil a po několika hrubých chybách hostí, zejména v příjmu, dorovnal stav utkání na 1:1. V této chvíli se Jaroměř vzpamatovala, přitlačila v útočné fázi a převálcovala soupeře 25:13. Čtvrtý set si již hostující ženy udržovaly své mírné vedení a zvítězily tak i ve druhém utkání 3:1.

Další výsledky: 13 a 14. kola: FTVS Praha – Dobřichovice 3:2 a 3:1; Hradec Králové – Pardubice 3:0 a 1:3; Jihlava – Havlíčkův Brod 1:3 a 2:3; Nusle B – Vamberk 0:3 a 3:2.

II. liga – muži:

VK Hronov – Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (19, 11, 18) a 0:3 (-23, -21, -12). Po herní havárii v utkáních se Sokolem Dřevěnice čekaly na domácí borce klíčové zápasy se soupeřem, od něhož se očekával po sestupu z 1. ligy boj o nejvyšší příčky. Realita byla zatím opačná a Havlíčkův Brod se zatím topil na konci druholigové tabulky.

V úvodu prvního setu přibrzdili hronovský rozlet ještě dvě zkažená podání a hosté tak poprvé a nadlouho naposled vedli. Poté se již domácí stroj rozjel naplno, menší brodští obránci nebyli schopni čelit drtivému hronovskému útoku, v němž si především Andrys na středu sítě dělal doslova co chtěl. Na domácí stranu tak rychle přibývaly body a k druhému technickému time-outu kráčeli hráči za stavu 16:9. Hosté se ještě mírně vzchopili v závěru sady, ale na víc než na pouhou korekci hrozivého rozdílu to nestačilo. Další pokračování se neslo již ve zcela jasné hronovské režii. Výborná hra v poli byla základem precizní přípravy útoku a v něm se prakticky žádný z hráčů nemýlil. Na palubovku postupně putovali všichni hráči z domácí lavičky. Skóre utěšeně na hronovské straně narůstalo a zastavil jej až konečný hvizd sudího (25:11). U vědomí této velké převahy Hronováci na startu další sady drobně zaspali a bojovný soupeř toho využil k zisku dvoubodového náskoku. Ten si držel až do stavu 9:11, potom domácí borci srovnali krok ve skóre. Až za vyrovnaného stavu 16:16 přišla šestibodová série hronovských úspěchů a rázem bylo rozhodnuto.

Po tomto představení nebylo snad nikoho, kdo by se domníval, že druhé utkání bude o něčem jiném. Ale to, co se dělo v hronovské hale v odvetě, bohužel šokovalo všechny přítomné. Oslabení hosté v podstatě hrající bez středových hráčů se pustili vědomi si svých minimálních šancí do boje bez bázně a hany. Nasadili servis na samé hranici rizika, a to se jim neuvěřitelně vyplácelo. Po první sérii úspěšných podání se náhle ocitli ve čtyřbodovém vedení. A díky sice stereotypnímu, ale naprosto neomylnému útoku si tento náskok podrželi až na práh koncovky. V ní ještě Hronov vytáhl několik bloků a přiblížil se na 23:24, ale poslední míč a překvapivý útok brodských za hlavou znamenal vítězství. Kdo čekal, že se od druhého dějství bude hrát podle hronovských not, hluboce se mýlil a nadále nevycházel z údivu. Hosté si díky riskantnímu a účinnému podání vynutili znovu několikabodový náskok, který jejich smečaři v pohodě jistým útokem udržovali. Vykolejení Hronováci nenacházeli na tuto jednoduchost žádnou zbraň a navíc se sami zoufale trápili na podání a bloku. Řada střídání přinesla sice chvilkové oživení, ale na zvrat to nestačilo a havlíčkobrodské nadšení to příliš neomezilo. Stav 0:2 na sety byl pro Hronov již silným mementem, avšak víra a vzpomínky na první utkání živily nadále v mysli domácích příznivců silnou naději na zvrat. Poslední set se ovšem změnil ve zlý sen. Servis Brodských zkázonosně řádil v hronovské přihrávce a páchal nenapravitelné škody. Když se k tomu ještě přidaly minely útočníků, jednalo se již o exhibici nadšených havlíčkobrodských bojovníků. Domácí hra byla v troskách a důležité vítězství si na dlouhou cestu domů přibalili hosté.

Další výsledky 13. a 14. kola: Č. Třebová – Choceň 3:1 a 3:2; Slavia HK – Dřevěnice 3:1 a 3:1; Železný Brod – Třebín 1:3 a 3:2; Ústí nad Orlicí – Sokol Hrotovice 2:3 a 3:0. (mp, ma)