Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrátili se zablácení od hlavy až k patám

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ - O víkendu se k rybníku Brodský u Červeného Kostelce sjelo přes sedmdesát členů Musher clubu Metuje, aby oficiálně ukončili uplynulou sezónu.

15.4.2013
SDÍLEJ:

MUSHEŘI se společně se psy vydali na jarní jízdu, která vedla v okolí červenokosteleckého rybníka Brodský.Foto: DENÍK/ Jiří Mach

Součástí setkání byly nejen členská schůze, i jarní jízda. Psi se spolu se svými páníčky vydali po trase, na které se jezdí oficiální závod. Tím uzavřeli právě ukončenou soutěžní sezónu. Trať byla vzhledem k bezpečnosti zkrácena o úseky vedoucí lesem, kde byl na cestě ještě sníh a led.

Pohodovou jízdou zakončili sezonu

I když okruh byl měřený, tak se nejednalo o žádný závod, ale o pohodovou jízdu. Kolaři a koloběžkaři se psy měli společný start na pláži rybníka bez rozdílu kategorií. Psí spřežení ale startovala až za státní silnicí, jelikož se vše konalo za běžného provozu. Musheři si ale projížďku pochvalovali, i když se vraceli zastříkaní blátem od hlavy až k patám a ochotně se se svými pocity svěřili.

„Až na to bahno to bylo perfektní, ale to už k tomu patří. Co bychom na jaře chtěli. Psům to nevadí, jen už na ně začíná být trochu teplo. Už je ale po sezóně a toto bylo jen takové svezení. Sezóna byla ale perfektní, sněhu bylo dostatek a tak jsme se do sytosti povozili," pochvaloval si Tomáš Šafařík z Doudleb nad Orlicí, který je členem klubu dva roky.

Uvolněný šroub a letěla přes řidítka

Na vyjížďku se těšila i Lenka Ježková z Hranic na Moravě, která přijela jako host. „Jen jsem neměla pořádně dotažený šroubek, a tak mě z kopce přestalo poslouchat řízení a přelétla jsem přes řidítka. Prostě kolečko se polámalo. Zpátky jsem ale dojela a jsem spokojená, jen trochu zablácená," vylíčila svoji jízdu s vydatným smíchem Lenka Ježková. Účastní se pravidelně všech závodů, které zdejší klub pořádá a ráda s ním spolupracuje.

„Vyjížďka byla pěkná, jen trochu blátivá. Psům bylo teplo, proto po cestě využili k napití se skoro každou kaluž," dodal Michal Hanuš, který je členem klubu už patnáct roků.

V podvečer se všichni přítomní členové sešli v místní restauraci, kde se konala 17. výroční členská schůze. Hodnotila se na ní uplynulá sezóna a též proběhlo vyhodnocení nejúspěšnějších členů, kteří se v průběhu sezóny umístili na předních místech v mistrovských soutěžích.

„Náš klub je považován jako nejúspěšnější v republice a v našich řadách je spousta výborných závodníků. Na úplném čele jich je asi pět a vyniká mezi nimi Michal Merhaut, který má na kontě řadu vítězství i v mezinárodních a světových soutěžích," ocenil úspěchy prezident klubu Jaromír Hanuš.

Po schůzi přišla na řadu volná zábava, při které se prohlížely fotografie ze závodů a povídalo se o závodech a zážitcích. K příjemné zábavě po celý večer hrála country kapela. Nyní čeká mushery volnější období, než opět s příchodem podzimu začne další soutěžní sezóna.

Sport se stává stále oblíbenějším

Červenokostelecký klub má za sebou už sedmnáctou sezónu a jak zavzpomínal Jaromír Hanuš, tak začátky nebyly vůbec jednoduché.

„Začátkem devadesátých let minulého století se v republice začal rozšiřovat chov severských plemen psů, se kterými se začaly jezdit závody. Tento sport nadchnul i mě a pár mých kamarádů, a tak jsme se domluvili, že bychom mohli založit svůj vlastní klub," prozradil Jaromír Hanuš. Jak dodal, pro založení bylo potřeba mít ve svých řadách minimálně dvanáct členů, což v té době nebylo jednoduché. Vše se ale podařilo a od roku 1995 zahájil M. C. Metuje oficiálně svoji činnost.

Musherský sport získával postupně na oblibě, a tak se začali hlásit další členové. Po sedmnácti letech činnosti jich má klub ve svých řadách už sto deset, a to z celé republiky.

Autor: Jiří Mach

15.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení